Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Rolnicy niewłaściwie organizują sobie pracę...

W województwie podlaskim w ubiegłym roku 2214 rolników (na ponad 100 tysięcy osób ubezpieczonych w KRUS) zgłosiło wypadki przy pracy rolniczej. Największą grupę stanowią upadki osób (42%), wypadki podczas pracy ze zwierzętami (23%) oraz przy obsłudze maszyn i urządzeń rolniczych (11%). Z analizy przeprowadzonej przez KRUS wynika, że niemal 73% wypadków było spowodowanych niewłaściwą organizacją pracy w gospodarstwie rolnym, szczególnie – niewłaściwa organizacja stanowiska pracy oraz niewłaściwa obsługa i warunki bytowe zwierząt.

- Niewłaściwa organizacja pracy to, m.in.: zły stan nawierzchni podwórzy i ciągów komunikacyjnych, brak odpowiednich przejść i dojść w pomieszczeniach produkcyjnych, nieprawidłowy sposób wchodzenia i schodzenia z maszyn rolniczych, czy niestosowanie drabin, podestów przy pracy na wysokości – podaje KRUS.
Natomiast wypadki ze zwierzętami związane są najczęściej z niewłaściwym sposobem obsługi, reakcją zwierząt na nieznane bodźce i otoczenie oraz agresją zwierząt.
- Statystyki ostatnich lat potwierdzają spadek wypadków wśród rolników, ale warunki pracy w wielu gospodarstwach rolnych nadal wymagają natychmiastowej poprawy – oceniają pracownicy KRUS.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę