Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Niebezpieczne drogi. Ponad trzy razy więcej zabitych

Główne zdjęcie
fot archiwum

Prawdziwie tragicznie przedstawia się bilans wypadków drogowych w Łomży i na terenie okolicznych gmin. W pierwszym półroczu w wypadkach zginęło aż 10 osób. W ubiegłym roku po pierwszych sześciu miesiącach były tylko 3 śmiertelne ofiary zdarzeń drogowych. W sumie od stycznia do końca czerwca na trenie Łomży i powiatu łomżyńskiego odnotowano 626 wypadków i kolizji drogowych w których 10 osób zginęło, a 57 zostało rannych.

Jak podaje podkom. Sławomir Dąbrowski, oficer prasowy KMP w Łomży  najwięcej zdarzeń notowano na krajowej 61. W sumie było ich aż 43, przy czym zdecydowana większość z nich (27) wydarzyła się na odcinku Łomża – Miastkowo.  Na drugim miejscu w tej statystyce są droga wojewódzka nr 677 (Łomża – Ostrów Mazowiecka) i droga krajowa nr 64 (Piątnica - Wizna – Jeżewo) - gdzie w ciągu sześciu miesięcy, na każdej z nich, doszło do 19 zdarzeń.

Wypadków więcej niż przed rokiem jest także w skali województwa. W sumie od stycznia do końca czerwca tego roku policja odnotowała 342 wypadki (o 8 więcej niż przed rokiem), w których zginęło 66 osób (przed rokiem było tylko 50 ofiar śmiertelnych), a rannych zostało 455 osób (przed rokiem 444).

Policjanci informują także o wzroście liczby pijanych kierowcy. W pierwszym półroczu 2011 roku złapano 2794 nietrzeźwych kierujących, wobec 2512 rok wcześniej.
Jak podaje Sławomir Dąbrowski, tylko na terenie działania KMP w Łomży nietrzeźwi kierujący byli sprawcami trzech wypadków w których jedna osoba została zabita, a pięć odniosło obrażenia.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę