Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Błędy w konstrukcji drogi doprowadziły do wypadku...

Główne zdjęcie
2 lutego 2011 roku po godzinie 5:00 w miejscowości Wola Zambrowska na drodze krajowej numer 66 jadący od strony Wysokiego Mazowieckiego bus w pewnym momencie zjechał na przeciwległy pas ruchu ustawiając się bokiem do kierunku jazdy. Od strony Zambrowa w tym czasie jechała ciężarowa scania z przyczepą, która wbiła się w opla spychając auto do przydrożnego rowu. Wszystkie jadące vivaro osoby - 6 mężczyzn w wieku od 24 do 33 lat - zginęły na miejscu. (fot. podlaska.policja.gov.pl)

Oczyszczalnia przydomowa wybudowana niezgodnie z prawem, a także błędy konstrukcyjne drogi i pobocza - to, zdaniem biegłych, przyczyny wypadku drogowego w Wolic Zambrowskiej, w który w lutym zginęło sześciu młodych mężczyzn. Opel, którym jechali mężczyźni wpadł w poślizg, zjechał na przeciwny pas drogi, stanął w poprzek jezdni i wówczas uderzyła w niego ciężarowa scania jadąca w przeciwną stronę.

„Gazeta Wyborcza” dotarła do trzeciej już, ekspertyzy biegłych, powołanych po to, by zbadać przyczyny tragedii. Przypomnijmy pierwsza z ekspertyz całkowicie wyeliminowała winę kierowcy, druga obciążyła starostwo, które nie powinno wydawać zgody na budowę oczyszczalni przydomowej, z której ścieki wypłynęły na jezdnię i zamarzły. Teraz dziennik powołując się na trzecią opinię biegłego z zakresu budownictwa drogowego pisze, o wadach konstrukcyjnych drogi, które jak się wydaje miały wpływ na to, ze4 doszło do tragicznego wypadku.
„Woda nie spływała do przydrożnego rowu tylko płynęła ciurkiem po jezdni, ponieważ pobocze wykonano bez spadku 6 procent w kierunku zjazdu; brak było w projekcie profilu tego zjazdu i był on wykonany niezgodnie z przepisami; komisja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która odbierała inwestycję, nie powinna była tego zrobić, zjazd był wykonany nieprawidłowo” cytuje Gazeta fragmenty opinii biegłego.

zobacz: Gazeta Wyborcza: Wypadek w Woli Zambrowskiej. Były błędy w konstrukcji drogi

 

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę