Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Odegrał znaczną rolę w kształtowaniu kultury i wrażliwości muzycznej w Łomży.

Główne zdjęcie
Henryk Szwedo (fot. um.lomza.pl)

Zmarł Henryk Szwedo - wieloletni dyrektor Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej i jeden z jej twórców jako państwowej instytucji artystycznej. Miał 79 lat. Pogrzeb odbędzie się 25 lipca w Warszawie.

Henryk Szwedo ukończył  studia dyrygenckie w Akademii Muzycznej w Warszawie  u prof. Bohdana Wodiczki. Przez dwa lata był dyrygentem w Teatrze Muzycznym w Lublinie, kolejne siedem - w Centralnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego.
Od 1979 do 1993 roku - dyrektor Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej. Początkowe lata pracy w Orkiestrze (istniejącej od 1977 r.), to przede wszystkim kompletowanie zespołu muzyków, tworzenie i organizowanie administracji, opracowywanie dokumentów prawnych do rozpoczęcia działalności jako instytucji państwowej bo od 1979 roku taką została ŁOK.
Podczas 14 lat niezwykle owocnej pracy w Łomży Dyrektor Szwedo zaproponował wraz z orkiestrą łomżyńskiej publiczności największe dzieła kompozytorów polskich i zagranicznych. Odegrał znaczną rolę w kształtowaniu kultury i wrażliwości muzycznej w Łomży.

na podstawie www.lomza.pl

230804070022.gif

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę