Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Ratusz zmniejszy bariery...

Główne zdjęcie
fot. archiwum

Zakup specjalnego schodołaza umożliwiającego osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich wjazd po schodach, oraz elektroniczny tłumacz języka migowego – w ten sposób łomżyński ratusz chce stać się bardziej przyjazny osobom niepełnosprawnym. Jak poinformował Łukasz Czech tłumacz jest już testowany w Punkcie Obsługi Mieszkańców.

- Urządzenie to umożliwia pełną komunikację osób głuchoniemych z pracownikami Urzędu co przekłada się na sprawniejszą obsługę w sprawach urzędowych osób z tego typu niepełnosprawnością – podaje Czech.
Przez cały lipiec urządzenie będzie testowane w ratuszu, ale docelowo planowany jest jego zakup. Urząd Miejski planuje również zakup schodołazu umożliwiającego osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich wjazd po schodach.
- Dzięki temu takie osoby będą mogły wjechać do Urzędu Miejskiego również głównym wejściem, a nie jak to się odbywa obecnie, tylko z tyłu Ratusza od ulicy Zatylnej – dodaje Czech. - Razem ze schodołazem zakupiony zostanie wózek inwalidzki, dzięki czemu będą mogły z niego skorzystać osoby niepełnosprawne poruszające się o kulach, dla których wejście po schodach również stanowi nie lada wyzwanie.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę