Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Pod Kolnem woda do picia tylko po przegotowaniu

Woda z wodociągu w miejscowościach Zabiele, Zabiele Zakaleń i Czerwone na terenie gminy Kolno nadaje się do spożycia tylko po przegotowaniu. Poinformowano o tym dziś na stronie internetowej gminy. Początkowo, w piątek, wójt zabronił całkowitego poboru wody z sieci wodociągowej w sześciu wsiach, w których łącznie mieszka ok. 2500 osób.

W piątek wójt gminy informował, że w miejscowościach: Zabiele, Zabiele Zakaleń i Czerwone, a także w Janowie, Łosewie i Niksowiźnie woda z wodociągu „nie nadaje się do spożycia dla ludzi i zwierząt w związku ze stwierdzeniem zanieczyszczeń mikrobiologicznych.”

Jak dziś poinformował Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku w próbce wody pobranej w miniony wtorek (05  lipca 2011r.) z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia w Zabielu w punkcie na sieci stwierdzono 12 jtk. Paciorkowców kałowych (enterokoków) w 100 ml wody oraz powyżej 300 jtk. ogólną liczbę mikroorganizmów w 22±2°C, po 72h w 1ml wody.  Wodociąg ten zaopatruje 1930 mieszkańców wisi: Zabiele i Czerwone.

Nieco „lepsze” wyniki były w próbce wody pobranej tego dnia z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia w Janowie, gdzie „w punkcie na sieci stwierdzono 2 jtk. paciorkowców kałowych (enterokoków) w 100 ml wody”. Z wodociągu w Janowie w wodę zaopatrywanych jest 682 mieszkańców wsi: Janowo, Łosewo, Niksowizna oraz kolonię wsi Kąty, gm. Mały Płock.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę