Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Łomżyńskie Muzeum „ważniejsze”

Główne zdjęcie
Siedziba Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży

Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży zostało wpisane do prowadzonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Państwowego Rejestru Muzeów. „Z dniem wpisu do Rejestru muzeum jest uprawnione do używania nazwy „muzeum rejestrowane”. Muzeum rejestrowane korzysta ze szczególnej ochrony i pomocy finansowej państwa” – poinformowano na stronie internetowej łomżyńskiej placówki.

Rejestr prowadzony jest w celu potwierdzenia wysokiego poziomu merytorycznej działalności i znaczenia zbiorów oraz w celu ewidencjonowania muzeów spełniających te warunki.
"Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego uzależnia wpis do Rejestru w szczególności od znaczenia posiadanych przez muzeum zbiorów, zespołu wykwalifikowanych pracowników, pomieszczeń i stałego źródła finansowania – zapewniających spełnienie statutowych celów muzeum" - czytamy na stronie internetowej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży (www.muzeum.4lomza.pl). - Wniosek o wpisanie muzeum do rejestru opiniuje komisja kwalifikacyjna. Członków komisji kwalifikacyjnej, składającej się z dziesięciu osób, powołuje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego spośród wybitnych specjalistów z zakresu muzealnictwa i nauk pokrewnych."

210407125521.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę