Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Starosta dostał podwyżkę...

Lech Szabłowski, który niemal od pół roku jest starostą łomżyńskim, dostał podwyżkę. Zgodnie z uchwałą podjętą na ostatniej sesji Rady Powiatu będzie zarabiał teraz 10 260 zł. To 700 złotych więcej niż dotychczas. Warto dodać, że dopiero teraz starosta wyszedł nieco ponad średnią wśród włodarzy okolicznych gmin. Na czele listy są wójt gminy Łomża, burmistrz jedwabnego i wójt Piątnicy, którzy zarabiają grubo powyżej 11 tys zł miesięcznie.

Wynagrodzenie starosty, tak jak i innych samorządowców, składa się z czterech części. Zasadnicze miesięczne w wysokości, które teraz wynosi 5 700 zł i jest o 500 zł wyższe niż poprzednio, ale także z dodatku funkcyjnego (1 900 zł – pozostał bez zmian), dodatku za wieloletnią pracę w wysokości - 20% wynagrodzenia zasadniczego (1 140 zł) i dodatku specjalnego, który teraz wynosi 1 420 zł.
Warto dodać, że poprzednie wynagrodzenie staroście radni powiatu łomżyńskiego uchwalili 19 stycznia 2011 roku, czy w dniu gdy wybrali Lecha Szabłowskiego na ten urząd.

Jeśli chodzi o wynagrodzenie samorządowców to najlepiej opłacanym jest wójt gminy Łomża Jacek Nowakowski, który miesięcznie zarabia 11 780 zł. Najmniej - raptem niespełna 7 tys zł – zarabia wójt Przytuł Kazimierz Romatowski.
Dla porównania Prezydent Łomży zarabia 10 600 zł.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę