Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Będzie nowy biskup w Łomży. Biskup Stefanek potwierdza, że Benedykt XVI przyjął jego rezygnację

Główne zdjęcie
Biskup Stanisław Stefanek w Łomżyńskiej Katedrze

„W tym roku osiągnąłem wiek 75 lat. Wypełniając wolę Kościoła złożyłem na ręce Ojca Świętego rezygnację z posługi biskupa łomżyńskiego. Ojciec Święty polecił mi pełnić tę posługę do czasu przysłania mojego następcy” - napisał ks. bp Stanisław Stefanek w liście, który ma być czytany w najbliższą niedzielę na wszystkich Mszach świętych, we wszystkich kościołach diecezji. List dotyczy 27. Pieszej Pielgrzymki z Łomży na Jasną Górę, która wyruszy 1 sierpnia, a biskup zachęca w nim wiernych do podjęcia tego trudu i udziału „w rekolekcjach w drodze”.

Pod koniec listu biskup Stanisław Stefanek napisał:
„Moi Bracia i Moje Siostry! Serdecznie polecam Waszym modlitwom jeszcze jedną intencję. W tym roku osiągnąłem wiek 75 lat. Wypełniając wolę Kościoła złożyłem na ręce Ojca Świętego rezygnację z posługi biskupa łomżyńskiego. Ojciec Święty polecił mi pełnić tę posługę do czasu przysłania mojego następcy.
Módlmy się wszyscy, przez wstawiennictwo Matki Pięknej Miłości i naszych świętych Patronów, byśmy otwartym sercem przyjęli Pasterza, którego przed wiekami wybrał dla Kościoła Łomżyńskiego Miłosierny Ojciec, a którego pośle do nas Benedykt XVI, Piotr naszych czasów.”
(przeczytaj cały list)

***
Biskup Stanisław Stefanek (ur. 7 maja 1936 r.) został mianowany Biskupem Łomżyńskim 26 października 1996 roku. Objął diecezję w kanoniczne posiadanie dwa dni później, a uroczysty ingres do Katedry odbył 17 listopada 1996 roku.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę