Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@

Wojska w Łomży coraz mniej...

Od lipca w łomżyńskiej jednostce ubyło 80 etatów żołnierzy zawodowych. Od stycznia 2012 roku w Łomży będzie tylko dwóch oficerów i dwudziestu siedmiu podoficerów. Dane te przekazał Minister Obrony Narodowej Bogdan Klich w odpowiedzi na interpelację posła Lecha Kołakowskiego.

Poseł pytał ministra o przeprowadzaną reorganizację 1. Łomżyńskiego Batalionu Remontowego im. gen. Mariana Raganowicza. Minister uzasadnia, że zmiany organizacyjne w logistyce Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej podyktowane są między innymi potrzebą dostosowania jej mobilnego i stacjonarnego potencjału do potrzeb operacyjnych, stosownie do obecnych zagrożeń bezpieczeństwa państwa i wymagań wynikających z zobowiązań sojuszniczych, a także procesu profesjonalizacji armii.
Odnośnie przyszłości łomżyńskiego Batalionu plany są coraz mniejsze... choć jak podaje minister Klich „włączenie go w struktury 2. Regionalnej Bazy Logistycznej, z jednoczesnym przeformowaniem na warsztaty techniczne, pozwoli na zachowanie jego potencjału remontowego i w efekcie utrzymanie istniejących miejsc pracy.”
Niestety przy okazji żołnierzy nam ubędzie, a właściwie już ubyło wynika z opisanych przez ministra etapów przeformowania łomżyńskiego wojska...
„W pierwszym z nich (od lipca br.) nastąpi przejęcie tej jednostki przez Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych, z jednoczesnym zmniejszeniem stanu etatowego żołnierzy zawodowych o osiemdziesiąt etatów (siedemnaście oficerskich, szesnaście podoficerskich i czterdzieści siedem szeregowych). Działanie to jest związane z przygotowaniem do zmiany charakteru jednostki z mobilnego (batalion remontowy) na stacjonarny (warsztaty techniczne). Zatrudnienie bazowe pracowników wojska nie ulegnie zmianie. Natomiast w drugim etapie (od stycznia 2012 r.) nastąpi przeformowanie na warsztaty techniczne, ze stanem etatowym liczącym dwóch oficerów i dwudziestu siedmiu podoficerów oraz zatrudnieniem bazowym wynoszącym sto siedemdziesiąt dwa etaty pracowników wojska (wzrost o dwadzieścia dziewięć stanowisk).”

Zostaną tylko warsztaty...
„W Łomży nadal będą realizowane zadania remontowe, jednakże przeznaczeniem tamtejszej jednostki nie będzie zabezpieczenie działań szczebla dywizji Wojsk Lądowych. W związku z tym, nie będzie wykorzystywany mobilny potencjał tej jednostki w postaci warsztatów na pojazdach i innych mobilnych urządzeń logistycznych. (…) Jednocześnie, w ramach posiadanych środków finansowych, będzie utrzymywana i modernizowana infrastruktura niezbędna do realizacji zadań remontowych” – zapewnia posła Kołakowskiego minister Klich.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę