Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Mieszkańcy wsi Dybły koło Grajewa liczą straty po przejściu trąby powietrznej

Główne zdjęcie
Fot. archiwum

Lokalna trąba powietrzna przeszła wczoraj wieczorem (6.07) przez miejscowość Dybła koło Grajewa. "Powyrywała kilkadziesiąt drzew, a także uszkodziła i zerwała cztery dachy, w tym jeden na budynku mieszkalnym. Na szczęście nic nikomu się nie stało" - mówi Paweł Frątczak ze straży pożarnej.

W ciągu ostatniej doby strażacy w całej Polsce interweniowali ponad 470 razy. Najczęściej usuwali skutki burz i ulew. "Strażacy przeprowadzili najwięcej interwencji związanych z wypompowywaniem wody z zalanych obiektów i ulic. Prawie stukrotnie usuwali powalone drzewa oraz w ponad czterdziestu przypadkach zabezpieczali budynki przed zalaniem w związku z lokalnymi przyborami wód w niektórych rzekach w Polsce" - dodaje strażak.

Najwięcej interwencji przeprowadzono w województwie mazowieckim, lubelskim i podlaskim. Stany alarmowe na rzekach przekroczone są w trzech miejscach - na rzece Kamiennej w miejscowościach Wąchock oraz Bzin, oraz na rzece Wieprz w miejscowości Nielisz. (IAR, oprac. kjs)

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę