Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Na razie parku po kawałku miasto nie będzie sprzedawało...

Sprzedaż kawałka parku przy ul. Reymonta odłożona tak samo jak dodatkowe 300 tys zł na zakup kontenera z szatnią i natryskami na nowe boisko ze sztuczną nawierzchnia przy ul. Zjazd. Poza tym przedszkolaki z Łomży darmowe godziny mają mieć od godz. 8.00 – to główne propozycje zmian wypracowane podczas wczorajszego posiedzenia trzech miejskich komisji przed jutrzejsza sesją Rady Miasta. Wyjątkowo burzliwa była dyskusja odnośnie planów sprzedaży przez miasto pół hektara parku przy ul. Reymonta. Wśród radnych pojawił się prezes Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, który ponowił propozycję zamiany działek z miastem tym razem wspartą propozycją anulowania kilkumilionowych roszczeń spółdzielni wobec miasta...

We wspólnym posiedzeniu trzech komisji uczestniczyła zdecydowana większość miejskich radnych a także m.in. prezydent Mieczysław Czerniawski i jego pierwszy zastępca Beniami Dobosz. Przedmiotem dyskusji były poszczególne punkty obrad jutrzejszej sesji. Wśród żywo dyskutowany punktów był m.in. jeden z punktów prezydenckiej propozycji zmian w budżecie miasta – czyli przeznaczenia niemal 300 tys zł na zakup kontenera i montaż instalacji elektrycznej i sanitarnej na nowo wybudowanym boisku ze sztuczną nawierzchnia przy ul. Zjazd. Pierwotnie to wszystko miała być zbudowane wraz z całym boiskiem, ale jeszcze poprzednie władze miasta zrezygnowały z tego zasłaniając się zbyt wysokimi kosztami. Wybudowanie boiska bez zaplecza sanitarnego bulwersowało radnych już wcześniej, tym razem jednak ich wątpliwości wzbudziły koszty zadania, które jeszcze niedawno określano na ok. 200 tys zł, a teraz nagle wzrosły do 300 tys zł.

Kolejną kwestią poruszaną przez radnych była propozycja uchwały o opłatach za przedszkola.  Radni chcą aby pięciogodzinny bezpłatny czas w przedszkolach obowiązkowo zaczynał się o godz. 8.00, a nie od 7.00 jak proponował w uchwale prezydent.
- Poza tym zaproponowana uchwała jest dobra – ocenia Janusz Mieczkowski (PiS) przewodniczący Komisji Edukacji. - Jest w niej system ulg dla rodzin wielodzietnych o który zabiegali radni, a opłata 1,80 za dodatkową godzinę, przy założeniu, że większość dzieci odbieranych z przedszkoli jest pomiędzy godz. 15 a 16. też nie jest za wysoka, bo to oznacza, że po zmianach opłaty za przedszkola będą mniejsze niż były dotychczas - mówi Mieczkowski. 

Najwięcej emocji wywołała zaś propozycja sprzedaży w przetargu nieograniczonym działki o pow. niemal pół hektara przy ul Reymonta. To ta sama działka, którą pod koniec ubiegłej kadencji samorządu poprzedni prezydent miasta chciał wymienić z ŁSM za starą strzelnice przy ul. Konstytucji 3 Maja. Wówczas wobec sprzeciwu radnych do zamiany nie doszło, a teraz po długiej i burzliwej dyskusji radni zaproponowali, a prezydent na to się zgodził, aby ten punt zdjąć z porządku obrad jutrzejszej sesji i wrócić do tematu po wakacjach. W tym czasie prezydent ma się także ustosunkować do przedstawionych przez prezesa ŁSM Jerzego Brodziuka roszczeń spółdzielni wobec miasta, które według prezesa wynoszą ok. 2 mln zł.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę