Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@

Borysewicz: będę walczył o ten mandat

Główne zdjęcie
Maciej Borysewicz

- Bardzo się cieszę, bo to dobra wiadomość nie tylko dla mnie, nie tylko dla Platformy Obywatelskiej w Łomży, ale w pewnym sensie, także dla naszego subregionu – mówi Maciej Borysewicz, szef łomżyńskiej PO komentując wczorajsze decyzje zarządu krajowego partii odnośnie list wyborczych do Sejmu. Borysewicz na tej liście jest piąty. - Przy wykonaniu uczciwej i solidnej pracy, przy przekonaniu wyborców do danej osoby i jej programu oraz odrobinie szczęścia, Łomża i Ziemia Łomżyńska może mieć po jesiennych wyborach dwóch, a nawet trzech parlamentarzystów. Chodzi tylko o to, aby głosować na „swoich” - dodaje.

Przypomnijmy wczoraj zarząd krajowy PO poprzestawiał w pierwszej piątce kandydatów tej partii do Sejmu. Jedynką ma być – zgodnie z oczekiwaniami minister nauki Barbara Kudrycka, a za nią  pójdą szef partii Damian Raczkowski, poseł Robert Tyszkiewicz i Bożena Kamińska z Suwałk. Na na piątym miejscu pozostał Maciej Borysewicz - szef łomżyńskich struktur PO.
- To ważne, że obietnice złożone przez Premiera Donalda Tuska w stosunku do nas zostały dotrzymane i w tzw. „piątce” są przedstawiciele Łomży i Suwałk, dochowany jest tzw. parytet kobiecy, a dwóch znanych Posłów znalazło się na 6 i 7 miejscu – mówi Borysewicz. - Widać, że dla władz krajowych PO, zasada zachowania regionalizmu jest ważniejsza niż ambicje poszczególnych osób.
Borysewicz zwraca uwagę także na lokalny wymiar wczorajszej decyzji władz krajowych partii.
- Decyzja ta, ma także wymiar wewnętrzny dla łomżyńskiej PO. Definitywnie kończy bowiem spory o to, kto z kim, gdzie, na kogo, przez kogo, do jakiej frakcji, czy będzie czy nie będzie itp. - dodaje.

Jak podkreśla Borysewicz nie ma jeszcze ostatecznej decyzji odnośnie kandydata do Senatu w łomżyńsko-suwalskim okręgu wyborczym. Kandydatem tym miała być Bożena Kamińska z Suwałk, ale ona została przeniesiona na czwarte miejsce listy do Sejmu.
- Łomżyńska PO stawia na Sławomira Zgrzywę, który ma znaczne szanse na start a nawet na wygraną, wbrew opiniom działaczy Prawa i Sprawiedliwości, że to ich pewny okręg – mówi Borysewicz.

Oto przedstawiana przez zarząd krajowy PO lista kandydatów partii w jesiennych wyborach do Sejmu w okręgu obejmującym województwo podlaskie.

1. Barbara Kudrycka
2. Damian Raczkowski
3. Robert Tyszkiewicz
4. Bożena Kamińska
5. Maciej Borysewicz
6. Józef Klim
7. Leszek Cieślik
8. Hanna Piotrowska
9. Aleksander Sosna
10. Daria Sapińska
11. Marek Nazarko
12. Emilia Baszkiewicz
13. Monika Suszczyńska
14. Zbysław Grajek
15. Edyta Śledziewska
16. Mariusz Pyzowski
17. Bożena Jabłońska
18. Nadzieja Dragun
19. Ilona Kinga Szewko
20. Adam Kamiński
21. Aneta Putko
22. Mieczysław Gliński
23. Izabela Pietruczuk
24. Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska
25. Cezary Mielko
26. Ewa Tymińska
27. Stanisław Michałowski
28. Karol Pilecki

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę