Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Muzyczny maraton Jacka Szymańskiego wystartował

Główne zdjęcie
Jacek Szymański

Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża, największy festiwal muzyczny w regionie w niedzielę wystartował. Tylko wczoraj odbyło się sześć festiwalowych koncertów. Tradycyjnie inauguracja Muzycznych Dni odbyła się w parku przy Muzeum Przyrody w Drozdowie. I tradycyjnie nie padało... Najwięcej publiczności przyciągnął jednak wieczorny koncert pt. „Amigos Para Siempre – przyjaciele na zawsze” na dziedzińcu Centrum Katolickiego w Łomży, w którym wystąpili Anna Jurczyńska oraz Romuald Spychalski.

Koncerty festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża odbywają się głównie w kościołach, ale nie tylko w nich. Tradycyjnie od początku festiwalową „siedzibą” jest dawny dwór rodziny Lutosławskich w Drozdowie, gdzie dziś mieści się Muzeum Przyrody. Tu zawsze odbywając się oficjalne otwarcia i zamknięcia Festiwalu.
Ich ideą jest dotarcie do słuchaczy, którzy często nie mają szansy na wizytę w filharmonii, a jego repertuar jest tak ustawiony aby każdy znalazł w nim coś dla siebie. Jest i muzyka operowa, operetkowa, musical, muzyka organowa, instrumentalna czy oratoryjno-kantatowa.
- W ciągu 17 lat festiwal urósł do takiej rangi, że może być śmiało uważany za jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w województwie podlaskim, a nawet nie tylko województwie – mówił Lech Szabłowski, starosta łomżyński dokonując oficjalnego otwarcia Festiwalu w Drozdowie.
W koncercie inauguracyjnym wystąpili Magdalena Trochim (sopran) i  Leszek Skrla (baryton), a także Victor Korunny (waltornia) i Liana Krasyun-Korunna (fortepian). Słowo wiążące podczas koncertu wypowiadał Dariusz Wójcik. W programie znalazły się m.in. utwory Stanisława Moniuszko.
Wcześniej odbyły się cztery koncerty w kościołach w Czyżewie, Łapach, Jedwabnem i Zambrowie, podczas których wystąpili m.in. słynna Joanna Cortes oraz Jacek Szymański, dyrektor artystyczny i pomysłodawca Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża.
Niedzielny maraton pierwszego dnia koncertowego zakończył wieczorny koncerty na   na dziedzińcu Centrum Katolickiego w Łomży. Tym razem repertuar składał się z przebojów przebojów musicalowych i filmowych, które śpiewali Anna Jurczyńska i Romuald Spychalski.

Festiwalowe koncerty będą odbywały się codziennie do najbliższej niedzieli. Uroczyste zakończenie XVIII Festiwalu koncertem „Wielka gala w pałacu” - Jacek Szymański i jego goście od będzie się w parku w Drozdowie, a przed publicznością tradycyjnie zaprezentują się wszyscy wykonawcy tegorocznej edycji Festiwalu – czyli około 30 artystów.

200829104429.jpg
Foto: Jacek Szymański
Foto: Dariusz Wójcik, Jacek Szymański i Jarosław Cholewicki
Foto: Lech Szabłowski
Foto: Dariusz Wójcik
Foto: Magdalena Trochim
Foto: Liana Krasyun - Korunna
Foto:
Foto:
Foto: Dariusz Wójcik
Foto: Magdalena Trochim
Foto:
Foto: Viktor Korunny
Foto: Liana Krasyun - Korunna
Foto: Viktor Korunny
Foto: Viktor Korunny
Foto: Liana Krasyun - Korunna
Foto: Magdalena Trochim
Foto: Leszek Skrla
Foto: Dworek w Drozdowie
Foto: Dziedziniec Centrum Katolickiego
Foto: Anna Jurczyńska i Romuald Spychalski
Foto: Romuald Spychalski
Foto:
Foto: Jacek Szymański
Foto: Anna Jurczyńska
Foto: Anna Jurczyńska

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę