Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Tusk POprzestawiał na listach

Minister nauki Barbara Kudrycka będzie pierwsza, drugie miejsce dostał szef Platformy Obywatelskiej w województwie Damian Raczkowski, a trzeci jest poseł Robert Tyszkiewicz. W niedzielę zarząd krajowy PO ustawił podlaską listę kandydatów tej partii do Sejmu przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. Według jeszcze nieoficjalnych informacji czwarta jest Bożena Kamińska z Suwałk, a na piątym miejscu pozostał Maciej Borysewicz - szef łomżyńskich struktur PO.

Jeśli te informacje się potwierdzą oznacza to, że Donald Tusk dokonał zmian w ustawieniu listy proponowanym przez Radę Regionalną PO. Rada Regionalna chciała aby za Kudrycką był były szef PO w województwie Robert Tyszkiewicz, a dopiero za nim obecny szef Damian Raczkowski, ale Zarząd Krajowy PO tę kolejność zmienił.
Zmiana dotyczy także czwartego miejsca. W Białymstoku proponowano aby to miejsce zajął obecny poseł Leszek Cieślik z Augustowa, ale krajówka to miejsce oddała Bożenie Kamińskiej z Suwałk w ten sposób dopełniając wymogów wewnętrznych PO aby w pierwszej piątce listy były dwie kobiety. (Kamińska miała być kandydatką PO do Senatu w okręgu łomżyńsko-suwalskim, ale wobec jej przesunięcia na listę do Sejmu kandydatem PO do Senatu może być Sławomir Zgrzywa z Łomży – ostatni wojewoda łomżyńskim i pierwszy Marszałek Województwa Podlaskiego.)
W pierwszej piątce poza Kudryucką miejsca nie zmienił tylko Maciej Borysewicz z Łomży. To szef łomżyńskich struktur PO i wiceprzewodniczący PO w województwie podlaskim.  On na liście Rady Regionu był piąty i pozostał na tym miejsce po zarządzie krajowym PO. Według tych samych informacji definitywnie z listy kandydatów na kandydatów PO do Sejmu został skreślony Maciej Głaz z Łomży, którego na liste do Sejmu starał się wciagnąc przewodniczący Damian Raczkowski.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę