Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Rowerami „Na krańcach Mazowsza”

Litwin Domas Manikas wygrał rozgrywany po raz trzeci w Łomży Maraton Kresowy „Na krańcach Mazowsza”. W biegu głównym na dystansie 58 kilometrów ścigało się ponad stu kolarzy MTB. Trasa prowadziła przede wszystkim leśnymi dróżkami w okolicach Giełczyna i jak twierdzą uczestnicy była trudna, wymagająca i... bardzo dobra. Padający przez dwa dni przed wyścigiem deszcz dopełnił atrakcji. Jak podkreśla Tadeusz Zaremba, jeden z współorganizatorów maratonu, to impreza organizowana przez społeczników.

Na krosowy maraton do Łomży przyjechała kolarska czołówka z centralnej i wschodniej Polski, a także silna reprezentacja z Litwy i Białorusi. Do wyboru były dwie trasy. Dla zawodowców licząca niemal 60 km, a średnio zaawansowani mogli ścigać się na dystansie o połowę krótszym. Największa góra na którą musieli wspiąć się kolarze wznosiła się 220 metrów nad poziomem morza, a różnica pomiędzy najwyższym a najniższym punktem trasy wynosiła 140 metrów. Według założeń trudność tej trasy określono na 3,5 w sześciopunktowej skali, ale obwity padający w piątek i sobotę deszcz sprawił, że była ona jeszcze trudniejsza.
Zwycięzca głównego biegu Litwin Domas Manikas na pokonanie trasy potrzebował 2 godzin 13 minut i 12 sekund. Drugi na mecie Dariusz Zakrzewski z Białegostoku, był o sekundę wolniejszy, a trzeci Arnas Pelaitis z Liwty  przyjechał już 3,5 minuty za nimi. Najszybszy z łomżan Krzysztof Chludziński był 34 z czasem 2:41:59.
W biegu Mini, w którym zawodnicy do pokonania mieli  trasę o połowę krótszą (25 km), wystartowało około 50  zawodników. Najszybciej od startu do mety przejechał Patryk Muśko z Białegostoku, który potrzebował na to niespełna 57 minut. Jego klubowy kolega Marcin Zimnoch był o 2,5 minuty wolniejszy, a tuz za nim linię mety przekroczył Andrzej Dworakowski z Łap. Najszybsi łomżanie w tym wyścigu zajęli miejsca 14 i 15 i byli to Piotr Dubowski i Krzysztof Zaczek.

210204100642.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Zwycięzcy biegu Mini
Foto: Tadeusz Zaremba wręcza puchar jednej z najlepszych uczestniczek maratonu Mini

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę