Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

„Stopka” przetłumaczy i wyda „Longshore Drift”

- W Łomży rusza wkrótce tłumaczenie książki irlandzkiej pisarki Karen Gillece pod angielskim tytułem „Longshore Drift” - poinformowała Natalia Kossakowska z Oficyny Wydawniczej „Stopka”. Na tłumaczenie i wydanie jej w Polsce łomżyńskie wydawnictwo otrzymało dofinansowanie z Brukseli w ramach Programu Kultura (2007-2013).

Książka pt. „Longshore Drift” została nagrodzona w 2009 roku Europejską Nagrodą Literacką. Była to pierwsza edycja nagrody ustanowionej przez Parlament Europejski, której celem jest zwrócenie uwagi na kreatywność i różnorodność współczesnej literatury europejskiej, promowanie obiegu literatury w Europie oraz zwiększanie zainteresowania dziełami literackimi z innych krajów.
W polskim przekładzie książka Karen Gillece ma ukazać się latem 2012 roku. Wydać ją ma Oficyna Wydawnicza „Stopka”.

Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze „Stopka” w Łomży powstało jesienią 1981 roku. Prezesem Stowarzyszenia jest jego założyciel red. Stanisław Zagórski.


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę