Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomośc pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Co czwarty maturzysta w Polsce nie zdał pisemnego egzaminu dojrzałości

Niespełna 77% maturzystów z województwa podlaskiego zdało tegoroczny egzamin maturalny, w całej Polsce średni wynik jest nieco gorszy - matury nie zdał co czwarty zdający. Najlepiej z tym egzaminem poradzili sobie absolwenci liceów ogólnokształcących, gdzie zdawalność wyniosła 88%, najsłabiej wypadł on w liceach i technikach uzupełniających, w których pomyślnie ukończył go co 3 lub co 4 zdający.

"Wyniki z języka polskiego są nieco lepsze niż przed rokiem" - ocenia Agnieszka Muzyk z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Na niski wynik całej matury wpłynął egzamin z matematyki. Tej części matury nie zdało kilkanaście procent wszystkich zdających. Na szczęście tylko co czwarty stracił tę szansę w tym roku definitywnie - ci, którzy odnotowali tylko jedno niepowodzenie na maturze majowej, będą mieli szanse zdawać ten przedmiot podczas egzaminu poprawkowego w sierpniu.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę