Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@
_ nowa strona parku____________________________ www.lpkdn.wrotapodlasia.pl ____________________________ nowa strona parku _

Pozostałe wiadomości

Inne Strony ............................................. www.lpkdn.wrotapodlasia.pl ............................................. www.drozdowo.sor-albatros.pl .............................................

ŁPKDN NA FESTYNIE NA JANA

(zdjęcia w galerii)

 

 

Święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości pod nazwą nocy świętojańskiej po raz pierwszy zostało zorganizowane w Łomży pod nazwą Festynu na Jana  w dniu 24 czerwca 2011r. Rynek Starego Miasta w tym dniu zastawiony był po brzegi stoiskami różnych instytucji związanych z miastem i okolicami: Nadleśnictwa w Łomży, Muzeum Przyrody w Drozdowie, Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Łomżyńska”, Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu i Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dla amatorów zdrowej żywności przygotowano stoisko z ekologicznymi produktami, dla osób spragnionych dawnych smaków – potrawy regionalne. Każdy mógł skorzystać z porad specjalistów medycyny alternatywnej lub spróbować masażu leczniczego.  Panny zainteresowane zamążpójściem plotły wianki z ziół i polnych kwiatów pod okiem florystów, a inni mogli zrobić własnoręcznie na kole garncarskim  wazonik. Dużą popularnością cieszyły się spływy kajakowe Narwicą i wycieczki rowerowe szlakiem łomżyńskich zabytków z przewodnikiem, który Łomżę zna jak mało kto.

Nasze stoisko zaproponowało moc atrakcji zarówno dla dorosłych jak i najmłodszych.  Każdy kto odwiedził nasz namiot mógł wziąć udział w konkursie przyrodniczym i konkursie wiedzy o Łomżyńskim Parku Krajobrazowym Doliny Narwi, dzieci odpowiadały na zagadki i uczyły się rozpoznawać zwierzęta po śladach jakie zostawiają na polnych ścieżkach. Każdy mógł liczyć na symboliczny upominek. Najmłodsi mogli wykonać  dekorację na biurko z motywem leśnym. Spotkaliśmy się z ogromną sympatią mieszkańców Łomży i okolic, którym udzielaliśmy porad dotyczących problemów związanych z terenami objętymi ochroną. Foldery, ulotki, mapy Parku i gadżety promocyjne ukazujące walory przyrodnicze, krajobrazowe i historyczne tego wyjątkowego zakątka woj. podlaskiego zostały rozdane uczestnikom festynu. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się eksponaty z naszych sal wystawowych. Żuraw, puchacz, bataliony i bóbr europejski przykuwały uwagę nie tylko dzieci, ale również dorosłych, którzy niejednokrotnie po raz pierwszy mieli okazję przyjrzeć się tym zwierzętom z bliska.

ŁPKDN od wielu lat nawołuje do dbania o środowisko naturalne. Zwiększająca się skala produkowanych przez społeczeństwo w miastach śmieci i przetwarzania niewielkiej części z nich, skłoniła nas do otwarcia akcji popularyzacji selektywnej zbiórki odpadów. Dlatego, wraz z Miejskim Przedsiębiorstwem  Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży, które udostępniło nam mini kontener, przygotowaliśmy dla najmłodszych stanowisko do segregowania odpadów. Przyłączyliśmy się również do akcji zbierania plastikowych nakrętek dla Bartka Nowackiego.

Niestety, pogoda pokrzyżowała plany uczestników festynu i część programu nie mogła się odbyć – joga na świeżym powietrzu czy pokaz capoeiry. Wytrwali, którym deszcz nie przeszkadzał, w blasku zachodzącego słońca, z pochodniami udali się do przystani u Szczubełka, gdzie przy ognisku, kiełbaskach i śpiewie świętowali tę nadchodzącą najkrótszą noc w roku.

 

 

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę