Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Boże Ciało... którędy w Łomży pójdą procesje

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało - to jedno z głównych świąt obchodzonych w Kościele. Chrystus ustanowił Najświętszy Sakrament przy Ostatniej Wieczerzy. „W Najświętszym Sakramencie Eucharystii są zawarte prawdziwie, rzeczywiście i substancjalnie Ciało i Krew wraz z duszą i Bóstwem Pana naszego Jezusa Chrystusa, a więc cały Chrystus” - czytamy w Katechizmie Kościoła Katolickiego. Nieodzownym elementem tego dnia są procesje uliczne do czterech ołtarzy, w których biorą udział tysiące wiernych. Podczas przemarszu procesji w rejonach parafii, wystąpią okresowe utrudnienia w ruchu drogowym. Oto policyjny wypis którędy w Łomży pójdą procesje.

- W okolicach Katedry utrudnienia w ruchu wystąpią od godz. 11.00 do 13.00, gdzie procesja przejdzie ulicami: Sadowa, Polowa, Al. Legionów, Długa, Stary Rynek, Giełczyńska, Dworna do Katedry.

- W okolicy parafii Miłosierdzia Bożego procesja przejdzie w godzinach 11.30 – 13.30 ulicami: Wyszyńskiego, Sikorskiego, Zawadzką, Prusa, Al. Papieską do kościoła

- Procesja z parafii Krzyża Świętego przejdzie od godz. 11.30 ulicami Zawadzka, Sybiraków, Kazańska, Por. Łagody,

- Pomiędzy godziną 11.45 – 13.00, utrudnienia wystąpią podczas przemarszu procesji z parafii Św. Brunona ulicami: Wojska Polskiego, Nowoprojektowana, Wesoła i Wojska Polskiego do kościoła.

- Procesja z kościoła pw. Bożego Ciała przy ulicy Przykoszarowej wyruszy o godzinie 13.00 i przejdzie ulicami:  Śniadeckiego, Kołłątaja, Przykoszarowa.

- W okolicy parafii św. Andrzeja Boboli ruch zablokowany będzie od godziny 13.00 na czas przemarszu procesji ulicami: Wąska, Sikorskiego, Górna, Boczna, Wąska.

- Utrudnienia w ruchu wystąpią także w Piątnicy w godz. 11.00 – 12.30, podczas przemarszu procesji ulicami: Szkolna, Czarnocka, Forteczna, Północna, Ogrodowa, Czarnocka, Szkolna.

Podczas procesji ulice i skrzyżowania będą zabezpieczać patrole Policji. Apelujemy do kierowców o bezwzględne stosowanie się do sygnałów i poleceń podawanych przez policjantów kierujących ruchem w rejonach parafii.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę