Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Nowoczesne lądowisko jest, ale helikoptery jeszcze lądują na „łące”

Budowa nowoczesnego lądowiska dla helikopterów była jednym z elementów realizowanego przez łomżyński szpital projektu modernizacja SOR-u, czyli Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. I choć prace przy lądowisku zakończono już blisko miesiąc temu w dalszym ciągu przylatujące do Łomży helikoptery Lotniczego Pogotowia Ratunkowego lądują na łączce w pobliżu szpitala, a nie na nowoczesnym lądowisku.

Lądowisko powstało w środku podjazdu do izby przyjęć oddziału ratunkowego. Założenie było takie aby pacjenci nie musieli być już dowożeni karetkami z lądujących w odległości kilkudziesięciu metrów od szpitala śmigłowców, lecz bezpośrednio ze śmigłowców będą przewożeni na SOR. Poza tym lądowisko to ma przyjmować śmigłowce LPG także nocą, co dotychczas nie nie jest możliwe. Tyle tylko, że to na jeszcze plany. Wczoraj śmigłowiec PLR-u lądował tak jak dotychczas na łączce obok szpitala. Jan Bajno zastępca dyrektora szpitala w Łomży tłumaczy, że co prawda lądowisko zostało zbudowane, ale na razie nie można z niego korzystać.
- Lądowisko zostało już zgłoszone w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego i czekamy na wpis do rejestru – mówił Jan Bajno, dodając, że może to potrwać jeszcze kilka tygodni. - Jest taka szansa, że będzie to jeszcze w wakacje – mówi.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę