Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Łomża szykuje się na wakacje

Od soboty przy moście Hubala funkcjonuje kąpielisko miejskie nad Narwią. Od jutra planowane jest otwarcie odkrytego basenu przy ul. Katyńskiej. Tego dnia rok szkolny zakończy około 15 tysięcy dzieci i młodzieży uczących się łomżyńskich szkołach.

Tradycyjnie kąpielisko nad Narwią prowadzi Okręgowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Łomży.
- Bezpieczeństwa osób korzystających z wodnych uciech, w zależności od potrzeby i warunków pogodowych, strzec będzie 5 ratowników etatowych i 10 wolontariuszy – podaje Łukasz Czech z ratusza dodając, że na funkcjonowanie plaży miejskiej z budżetu miasta przeznaczono w tym roku 64 tysiące złotych.
Instytucją odpowiedzialną za funkcjonowanie odkrytego basenu przy ul. Katyńskiej  jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży. Faktyczne jego uruchomienie zależne jest od warunków atmosferycznych i temperatury znajdującej się w nim wody. Basen o szerokości 6,6 m; długości 12,7 m i głębokości ok. 1 metra przeznaczony jest przede wszystkim dla najmłodszych.
- Obok niego usypana została plaża, przy której znajduje się boisko do badmintona i siatkówki plażowej oraz dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci – informuje Czech.
Korzystanie z tego basenu, w przeciwieństwie do kąpieliska nad Narwią, nie jest bezpłatne.
- Całodzienny bilet wstępu na basen w tym roku kosztuje 5 zł (normalny), 3 zł (ulgowy oraz dla opiekuna dziecka), 2 zł (osoby niepełnosprawne) – wylicza Czech. - Można również nabyć bilety 5-godzinne w cenie: 4 zł (normalny) i 2 zł (ulgowy, dla opiekuna dziecka oraz dla osób niepełnosprawnych).
Na miejscu można będzie także wypożyczyć sprzęt do plażowania: leżaki (2 zł), parasole plażowe (1 zł) rękawki do pływania dla dzieci (1 zł), piłki czy rakietki do badmintona (1 zł/1 godz.).

Od najbliższego poniedziałku (27 czerwca), ze względu na coroczną przerwę technologiczną, zamknięta (do 31 lipca) będzie Pływalnia nr 1 przy ul. Niemcewicza (w sierpniu będzie czynna w godz. 8:00 – 20:00), natomiast w sierpniu przerwę w funkcjonowaniu będzie miała Pływalnia nr 2 przy ul. Wyszyńskiego (w lipcu będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 6:00-22:00 i od 8:00 do 22:00 w soboty i niedziele).


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę