Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Wakacji jeszcze nie ma, a woda już pochłonęła życie ludzkie...

Główne zdjęcie
Fot. archiwum

Tragiczny wypadek wydarzył się w piątek w godzinach popołudniowych na Biebrzy przy jej ujściu do Narwi. 48-letni mężczyzna najprawdopodobniej podczas przepływania wpław rzeki zanurzył się pod wodą i nie wypłynął na powierzchnię. Okoliczności utonięcia wyjaśniają policjanci, którzy przy okazji ostrzegają przed niebezpieczeństwami jakie wiążą się z chęcią szukania ochłody w nurtach naszych rzek.

Wraz ze wzrostem temperatury powietrza, wzrasta ryzyko utonięć, szczególnie w miejscach pozbawionych służb ratowniczych. Dzikie kąpieliska, alkohol, przecenianie swoich umiejętności pływackich czy też nieszczęśliwy wypadek - stają się przyczyną tragedii wielu rodzin. Każdego roku  powiększa się czarna statystyka. W okresie od 26 czerwca do 31 sierpnia ubiegłego roku (2010r), na terenie województwa podlaskiego utonęło 27 osób, z czego najwięcej utonięć miało miejsce w lipcu. Do utonięć dochodziło najczęściej podczas kąpieli w miejscach niestrzeżonych. Dlatego też, mając świadomość zagrożenia jakie niesie ze sobą woda, chcąc jednocześnie zapobiegać przypadkom utonięć, łomżyńska Policja zwraca się do Państwa z apelem o rozwagę i szczególną ostrożność podczas korzystania z wypoczynku nad wodą. Ze szczególnym apelem o wzmożoną czujność i propagowanie bezpiecznych zachowań, zwracamy się także do rodziców i opiekunów. Unikając niebezpiecznych sytuacji nad wodą, chrońmy swoje życie i zdrowie.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę