Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Cenne działki miasta

Od 76 tys. zł do niemal 175 tys zł – na tyle wyceniane zostały działki które miasto ma zamiar sprzedać na terenie osiedla Maria. Działki mają od niespełna 450 do prawie1000m2 i powstały z podziału niemal 2,4 ha terenu, który pod koniec 2009 roku miasto nabyło, na prawie pierwokupu, od Wspólnoty Gruntowej Łomżyca. Na razie nie wiadomo kiedy odbędzie przetarg, ale właśnie ratusz opublikował wymaganą prawem informację o zamiarze wystawienia ich na sprzedaż w drodze ustnego przetargu nieograniczonego.

Trzydzieści działek położonych w obrębie ulic Browarna, Podleśna i Piaski przeznaczonych jest pod budownictwo jednorodzinne. Za niemal 2,4 ha ziemi miasto zapłaciło 2,35 mln zł.
„Jeżeli grunt zostałby zakupiony w tej kwocie (2,35 mln zł – dop.red.), a sprzedany po 150 zł/m², wówczas wszelkie uzbrojenie jest wykonane bez dokładania do tej inwestycji” – tak prezydent Jerzy Brzeziński przekonywał w październiku 2009 roku radnych miasta by wyrazili zgodę na skorzystanie z prawa pierwokupu działki po starej roszarni.
Teraz cena metra kwadratowego nowych, wydzielonych w tym miejscu, działek budowlanych kształtuje się na poziomie od 160 do niemal 200 złotych netto. Gdyby miastu udało się działki sprzedać w tej cenie do kasy miasta trafiłaby kwota rzędu 3,5 mln zł brutto.

To kolejne działki pod budownictwo mieszkaniowe indywidualne, które miasto chce sprzedać. Kilka tygodni temu ogłoszono zamiar wystawienia do sprzedaży pięciu działek o pow. od niespełna 650 do 2000m2. Trzy z nich znajdują się przy ul. Rubinowej, na nowo powstającym osiedlu w pobliżu ogródków działkowych przy Szosie do Mężenina. Te działki miasto wyceniło na ok. 160zł/m2 + Vat, czyli ok. 200 zł brutto.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę