wtorek, 22 października 2019 napisz DONOS@

Dziurawy ratusz...

- Ja dostaję dokumenty po godz. 13. a następnego dnia o 8.30 rano ich treść zna kilka osób spoza urzędu. To nie jest dobre – mówił prezydent Mieczysław Czerniawski – ostrzegając naczelników Urzędu Miasta. Działo się to podczas ostatniej sesji Rady Miasta.

Mieczysław Czerniawski Prezydent Łomży
Mieczysław Czerniawski Prezydent Łomży

Prezydenta Czerniawskiego „o wyciek” dokumentów pytała radna Alicja Konopka, przywołując zdarzenie z poprzedniej sesji na której radny Maciej Głaz, składając interpelację, przedstawiał dokumenty dotyczące  „dziwnych zjawisk” w związku z miejskim zamówieniem dotyczącym wyrwania karp przy Alei Legionów. Przypomnijmy miasto zleciło MPGKiM wyrwanie 20 karp, a miejski zakład zlecił to prywatnej firmie, tyle tylko, że karp wyrwano znacznie więcej, a rachunek zamiast ponad 14 tys. zł wyniósł ponad 24 tys zł. Dodatkowo – jak mówi Głaz - „ponoć wykonawca, który wykonał to zadanie jest bardzo blisko skoligacony z tym, który odbiera i robi bardzo często usługi dla MPGKiM”. (zobacz: „Karpowa afera” „to półprawdy” - mówi dyrektor MPGKiM)
Po tej interpelacji prezydent zarządził w miejskim zakładzie kontrolę, ale ani radny Maciej Głaz odpowiedzi na swoją interpelację, ani żadnej inny radny wyników kontroli na ubiegłotygodniowej sesji nie poznał. Głaz pytał prezydenta o odpowiedź i informację jaką otrzymał z MPGKiM, a radna Konopka o to skąd radny Głaz miał dokumenty? Odpowiadając na te pytania Czerniawski przyznał radnemu, że to nie jest odpowiedź na jego interpelację, a odpowiadając radnej Kopce przyznawał, że obieg dokumentów w ratuszu jest dziurawy, mimo że zażądał od naczelników wydziału podpisania dokumentów „odpowiedzialności za dokumentu i poufności dokumentów”
- Niestety nie jest to jeszcze szczelna rzecz – mówił Czerniawski przytaczając przykład, gdy przedstawiono mu dokumenty po południu, a następnego ranka ich treść znało już kilka osób spoza urzędu. - To nie jest dobre. Ostrzegam naczelników tu obecnych – mówił prezydent.


 
190904015236.gif
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę