Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Bakteria była w Niemczech, u nas jej nie znaleźli

Niemal czterysta kontroli przeprowadzili pracownicy sanepidu w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Kontrole zarządzono „w związku z sytuacją kryzysową zaistniałą w Niemczech dotyczącą zakażeń wywołanych bakterią E.coli”. Kontrolowano przede wszystkim super i hipermarketach, sklepy spożywcze i owocowo-warzywne, hurtownie, stałe i ruchome punktach sprzedaży na targowiskach, ale także stołówki szkolne czy restauracje. I jak informuje sanepid nigdzie nie znaleziono „obecności E. coli w zbadanych próbkach”.

Kontrole prowadzone były od 2 do 15 czerwca. Inspektorzy sanepidu sprawdzili 282 zakłady obrotu żywnością, 109 zakładów żywienia zbiorowego zamkniętego, 2 zakłady świadczące usługi cateringowe i 1 zakład garmażeryjny. 
- Do badań laboratoryjnych w kierunku obecności bakterii E. coli pobrano i zbadano łącznie 16 próbek warzyw i owoców pochodzących z Hiszpanii, Niemiec, Holandii oraz pochodzenia krajowego. Wyniki badań przeprowadzonych w WSSE w Białymstoku nie wykazały obecności E. coli w zbadanych próbkach – podaje Andrzej Jarosz rzecznik prasowy WSSE w Białymstoku. - Mając na uwadze bezpieczeństwo konsumenta, organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej woj. podlaskiego prowadziły jednocześnie zintensyfikowaną działalność edukacyjną skierowaną zarówno do przedsiębiorców branży spożywczej, jak i społeczności lokalnej, informującą o potencjalnych źródłach zagrożeń, zasadach higieny przy sporządzaniu posiłków oraz spożywania owoców i warzyw, jak też zachowania zasad i profilaktyki higieny osobistej - dodaje.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę