Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Rajdowe kobiety przyjadą do Łomży

Agnieszka Maciąg, Anna Dereszowska, Agata Młynarska i 31 innych kobiet w terenówkach w sobotnie popołudnie przyjedzie do Łomży. To uczestniczki pierwszego Rajdu Polski Kobiet, który w sobotni poranek wyruszy z Warszawy, by w niedzielę dotrzeć do Białegostoku. Po drodze, w pobliskim Nowogrodzie będzie usytuowany jeden z odcinków specjalnych, a później w Łomży będzie uliczna parada terenówek, sesja zdjęciowa, wywiady itp. W tym czasie na Starym Rynku będzie specjalny happening podczas którego będzie można nie tylko spotkać uczestniczki rajdu, ale także oddać krew, czy przeprowadzić badania mammograficzne, bo Rajd Polski Kobiet jest przede wszystkim imprezą mającą promować badania profilaktyczne.

„Podstawowym celem Rajdu Polskiego Kobiet jest zwrócenie uwagi kobiet w Polsce na dynamicznie rosnące statystyki zachorowań na raka i uświadomienie potrzeby dbania o swoje zdrowie poprzez przeprowadzanie cyklicznych badań, takich jak mammografia, USG piersi i narządów rodnych, badań cytologicznych, dokonywania szczepień przeciwko rakowi szyjki macicy i okresowych badań specjalistycznych na poziom hormonów” mówiła dr Krystyna Backiel, pomysłodawczyni rajdu i prezes Fundacji Teraz Kobieta.
Mammografię powinny regularnie wykonywać wszystkie kobiety po 35 roku życia. Panie w grupie wiekowej 50-69 lat mają możliwość wykonania bezpłatnej mammografii w ramach ogólnopolskiego programu przesiewowego. W mammobusie wykonywane są także badania prywatne dla Pań spoza skryningu – wtedy  wymagane jest zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do wykonania mammografii, a koszt badania wynosi 80 zł.
Każda z Pań, która chciałaby wykonać badanie jutro badania w mammobusie powinna dokonać rejestracji pod numerami telefonów: 0-801 08 00 07 lub (58) 666 2444.

Nowogród
14:30 - Start do odcinka specjalnego rozgrywanego w okolicach bunkru w Nowogrodzie
17:00 - Przejazd uczestniczek rajdu do Łomży pod eskortą Policji

Łomża
15:00 start happeningu na Starym Rynku
* możliwość przeprowadzenia badań mammograficznych w mammobusie
* możliwość oddania i zbadania krwi w specjalnym ambulansie do poboru krwi
* liczne nagrody za wykonanie ww badań
* pokazy łomżyńskich DJ,
* loteria Oriflame
* Pokaz fryzjerski, oraz pokaz mody salonu Amelia
* 17:30 przyjazd uczestniczek Rajdu Polski Kobiet do Łomży
* 17:40 - 18:40 prezentacja uczestniczek na placu starego rynku (próba jazdy w alkogoglach)
* 18:45 wspólne zdjęcie z uczestniczkami rajdu
* 19:00 wyjazd uczestniczek rajdu z Łomży
* 19:30 zakończenie happeningu


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę