Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Absolutorium jest, ale radny „skreślił się” z klubu PiS

Zaledwie jednym głosem radni Łomży udzielili prezydentowi miasta absolutorium z wykonania ubiegłorocznego budżetu. Wynik 12 „za” przy 7 głosach „wstrzymujących się” był możliwy, bo jeden z radnych klubu PiS złamał dyscyplinę. - Tym sposobem wykreślił się z listy członków klubu, bo tak stanowi nasz regulamin - mówił Janusz Mieczkowski, szef klubu radnych PiS.

Radnym, który „złamał się” był Henryk Piekarski, szef łomżyńskiej Solidarności.
- Pan Piekarski uczestniczył w uchwalaniu regulaminu klubu, więc wie jakie są konsekwencje złamania dyscypliny – mówi Mieczkowski.

Przypomnijmy, że głosowanie w sprawie udzielenia absolutorium, czyli rozliczenia prezydenta z wykonania ubiegłorocznego budżetu miasta, choć formalnie dotyczyło prezydenta Mieczysława Czerniawskiego, faktycznie odnosiło się działalności jego poprzednika Jerzego Brzezińskiego.
Przed głosowaniem radni zostali zapoznani z pozytywną opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie wykonania ubiegłorocznego budżetu miasta, a o udzielenie prezydentowi absolutorium wnioskowała także Komisji Rewizyjnej, która czterema głosami za, przy braku głosów przeciwnych i wstrzymujących pozytywnie zaopiniowała sprawozdanie finansowe wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu miasta Łomża za 2010 rok.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę