Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Za raport o lokalizacji lotniska do sądu

Zarząd Województwa postanowił pozwać do sądu konsorcjum Arup/Ekoton które opracowało raport o oddziaływaniu na środowisko przyszłego lotniska regionalnego. Samorząd województwa będzie domagało zwrotu wypłaconych pieniędzy i odszkodowania, czyli w sumie niemal 2 mln zł.

Jak podaje Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka województw dokument opracowany przez firmy Arup/Ekoton  „został źle oceniony przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, która na jego podstawie nie mogła podjąć żadnej decyzji. W związku z tym przez kilka miesięcy trwały rozmowy z przedstawicielami firm Arup i Ekoton, ale nie przyniosły żadnych rezultatów Zarząd Województwa zakończyć negocjacje z konsorcjum firm Arup/Ekoton w sprawie poprawienia raportu i pozwać konsorcjum przed sąd o zwrot wypłaconych pieniędzy i odszkodowanie.
- W sumie jest to kwota 1 miliona 963 tysięcy złotych – podaje Kwasowski.

W tej sytuacji Zarząd Województwa zdecydował się tez ogłosić przetarg na wyłonienie wykonawcy nowego raportu o oddziaływaniu planowanego lotniska na środowisko.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę