Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@
_ nowa strona parku____________________________ www.lpkdn.wrotapodlasia.pl ____________________________ nowa strona parku _

Pozostałe wiadomości

Inne Strony ............................................. www.lpkdn.wrotapodlasia.pl ............................................. www.drozdowo.sor-albatros.pl .............................................

REPORTAŻ ZE SZTAFETY ROWEROWEJ ŁPKDN "SZLAKIEM BOCIANA BIAŁEGO"

(zdjęcia w galerii)

 

W dniu 10.06.2011 r. pracownicy Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi zorganizowali Sztafetę rowerową pod hasłem „Szlakiem bociana białego”. Tegoroczny tytuł sztafety rowerowej był nawiązaniem do licznie gniazdujących bocianów białych wzdłuż doliny Narwi. Na podstawie ustawy o ochronie przyrody gatunek ten objęty jest ścisłą ochroną, dlatego chcieliśmy zachęcić uczniów do pogłębienia swojej wiedzy o tych ptakach. W myśl założeń sztafeta rowerowa „Szlakiem bociana białego” była doskonałym powiązaniem zdobytej wiedzy teoretycznej podczas przygotowań do testu przyrodniczego, z obserwacją w terenie, w trakcie rajdu.

Do udziału w sztafecie zgłosiło się 49 uczniów i 7 opiekunów ze Szkoły Podstawowej w Drozdowie, Piątnicy i Publicznego Gimnazjum w Piątnicy. Tradycyjnie sztafeta podzielona została na dwa etapy. W pierwszym uczniowie sprawdzili swoją wiedzę z biologii i ekologii bocianów białych.  W drugim podziwiali kunsztowne budowle gniazd bociana białego, przemierzając rowerem wyznaczoną trasę. Mimo zapowiadającej się niezbyt sprzyjającej pogodzie, uczniowie stawili się licznie ze swoimi opiekunami. Przed rozpoczęciem rajdu uczestnicy otrzymali napoje, batony oraz kolorowe bransoletki identyfikujące daną drużynę. Drużyny z Piątnicy przejechały trasę z Piątnicy do siedziby Parku w Drozdowie. Przy Szkole Podstawowej w Drozdowie nastąpiło przekazanie pałeczki sztafety dla uczniów z SP Drozdowo. Po przekazaniu atrybutu sztafety kolejna drużyna ruszyła z Drozdowa do Centrum przyrodniczo - rekreacyjnego „Wodniczka” w Krzewie.

Obie drużyny sprawnie przemierzyły zaplanowane odcinki sztafety do celu, przyglądając się gniazdującym przy drodze bocianom. Na miejscu zarówno w Drozdowie jak i w Krzewie uczniowie wraz z opiekunami zostali zaproszeni na ognisko, gdzie piekli kiełbaski i posilali się po wysiłku. Wszyscy nie mogli jednak doczekać się ogłoszenia wyników testu przyrodniczego, za które przyznane zostały nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

 

Zwycięzcami tegorocznej sztafety zostali:

PG Piątnica:

1. Hubert Kalski

2. Adrian Ogonowski

3. Mariusz Murawski

 

SP Piątnica

1. Karolina Czerwińska

2. Bartłomiej Matejkowski

3. Damian Wieczorek

 

SP Drozdowo

1. Edyta Golińska

2. Martyna Gątarska

3. Kamil Baranowski

 

Opiekę medyczną nad uczestnikami sztafety rowerowej pełniła p. W. Kędziorek z przychodni w Drozdowie. Nagrody dla zwycięzców w sztafecie rowerowej ufundowane zostały ze środków finansowych przekazanych przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Piątnicy.

Serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie w zorganizowaniu tegorocznej sztafety rowerowej.

Tak jak i w ubiegłych latach sztafeta rowerowa spotkała się z aprobatą uczniów i ich opiekunów, co zachęca nas do zorganizowaniu kolejnej edycji w przyszłym roku.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę