Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Ostatnie absolutorium dla Brzezińskiego

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Łomża będą głosować w sprawie udzielenia absolutorium, czyli rozliczenia prezydenta z wykonania ubiegłorocznego budżetu miasta. I choć formalnie prezydentem jest Mieczysław Czerniawski, to decyzja będzie dotyczyła działalności jego poprzednika Jerzego Brzezińskiego. I jak wynika z przedstawionych materiałów na sesję Brzeziński to absolutorium dostanie. Jest pozytywna opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej i jednoznaczna, pozytywna opinia Komisji Rewizyjnej.

W okresie roku budżetowego wielkość pierwotnie uchwalonego budżetu uległa zmianie na podstawie 13 Uchwał Rady Miejskiej i 20 Zarządzeń Prezydenta Miasta w ramach upoważnień Rady Miejskiej Łomży. Z pierwotnie przyjętego poziomu  255 mln 437 tys. 982 złotych dochody miasta wzrosły o kwotę  niemal 21 mln co stanowi wzrost o 8,88 %. Planowane wydatki z 284 mln  869 tys 128 złotych po dokonanych zmianach osiągnęły kwotę 284 mln 869tys 128 zł, przy czym zostały one wykonane na 96,17%. W strukturze wykonanych wydatków 70,15 % stanowią wydatki bieżące oraz 29,85 % wydatki inwestycyjne.
Zadłużenie budżetu miasta na dzień 31.12.2010 r. wynosi 48115926,49  złotych i stanowi 19,24 % uzyskanych dochodów za rok 2010.
Budżet miasta był realizowany w obowiązujących określonych warunkach prawnych i ekonomicznych. Sytuacja finansowa części osób prawnych i fizycznych prowadzących działalność gospodarczą była trudna, stąd też mimo prowadzonej egzekucji administracyjnej i sądowej nadal wystąpiły zaległości podatkowe. Budżet miasta posiadał zdolność finansową do realizacji zadań zleconych i własnych.
W wyniku głosowania Komisja Rewizyjna 4 głosami za, przy braku głosów przeciwnych i wstrzymujących pozytywnie zaopiniowała sprawozdanie finansowe wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu miasta Łomża za 2010 rok.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę