Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Czerniawski: wyrok sądu w sprawie scalenia przy Żabiej jest „niesprawiedliwy”

Prezydent Łomży przesłał do Rady Miasta wniosek o złożenie skargi kasacyjnej od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku stwierdzającego nieważności Uchwały Rady Miejskiej Łomży w sprawie scalenia i podziału nieruchomości położonych w rejonie ulic Żabiej i Sikorskiego. Pełnomocnikiem miasta przed sądem ma być, nie jak to było w dotychczasowej praktyce pracownik ratusza, lecz warszawska kancelaria adwokacka.

Przypomnijmy WSA w Białymstoku ogłaszając wyrok stwierdzający nieważność uchwały Rady Miasta zarzucił jej naruszenie prawa materialnego – czyli nieprzydzielenie właścicielom jednej ze scalanych działek tzw. ekwiwalentu scaleniowego. W uzasadnieniu wniosku prezydenta, aby miasto od wyroku się odwołało (wniosek ma być rozpatrywany już podczas jutrzejszego posiedzenia Rady) czytamy, że „wielość zarzutów, które zostaną postawione w skardze kasacyjnej, a których nie da się na tym etapie prac prawnych przytoczyć, pozwala mi sądzić, że ewentualne zaniechanie Rady Miejskiej Łomży w przedmiocie złożenia skargi kasacyjnej na niesprawiedliwy wyrok WSA w Białymstoku może doprowadzić do pokrzywdzenia pozostałych uczestników zakończonego postępowania scaleniowego. Ponadto precedensowy wyrok WSA w Białymstoku, gdyby stał się prawomocny, wywoła skutki ponad lokalne, tzn. w jurysdykcji innych Sądów administracyjnych będzie stanowił wykładnię dla innych rozstrzygnięć sądowych skierowanych przeciw procesom scaleniowym.” 
Ciekawostką wniosku prezydenta jest udzielenie pełnomocnictw „do sporządzenia i wniesienia skargi kasacyjnej” adwokatom: Krzysztofowi Czeszejko - Sochackiemu oraz Katarzynie Bystranowskiej - Celej z Kancelarii Adwokackiej w Warszawie.

Dodajmy, że Krzysztof Czeszejko-Sochacki od 2001 do 2006 był szefem Kancelarii Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej (Mieczysław Czerniawski w tym czasie był przewodniczył sejmowej Komisji Finansów Publicznych), a wcześniej w latach 1998–2002 z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej był radnym sejmiku mazowieckiego.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę