Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Sukcesy lekkoatletów

Dobre starty mają za sobą zawodnicy klubu sportowego LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża. Michał Bernardelli wygrał prestiżowy Memoriał im. Józefa Żylewicza w Gdańsku, w Siedlcach podczas Memoriału im. Henryka Guta, który został rozegrany w ramach Lekkoatletycznego Pucharu Polski bardzo dobrze zaprezentował się Łukasz Nabiałek, a z dwoma „krążkami” wracają do domy łomżyńscy lekkoatleci, którzy startowali na zawodach Samsung Cup w Krakowie.

Michał Bernardelli, doktor nauk matematycznych  stołecznej SGH, i zawodnik klubu LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża w sobotę zwyciężył w biegu głównym na 3000 metrów podczas 39-tego Memoriału im. Józefa Żylewicza. Miting, który należy do cyklu Lekkoatletycznego Pucharu Polski rozegrany został na stadionie gdańskiej AWF. Przy okazji Berbnardelli ustanawiając nowy rekord życiowy 8.07,84, a jego wynik to także nowy rekord ziemi łomżyńskiej poprawiony o 2.20sek. (poprzedni z 200 roku należał do Andrzeja Korytkowskiego i wynosił 8.12,04).
Jak przystało na matematyka Michał policzył, że w tym biegu startowało 9-ciu medalistów Mistrzostw Polski. Nasz biegacz prawie cały dystans przebiegł na 2-gim miejscu a decydujący atak przypuścił dopiero na 60 metrów przed metą, wyprzedzając o zaledwie 0.12 sek. finalistę ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Matusza Demczyszaka (Śląsk Wrocław).

Wcześniej w Siedlcach podczas Memoriału im. Henryka Guta, który został rozegrany w ramach Lekkoatletycznego Pucharu Polski bardzo dobrze zaprezentowało się kilku zawodników łomżyńskiego klubu, przy czym Andrzej Korytkowski, prezes LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża szczególną uwagę zwraca na Łukasza Nabiałka. W biegu na 100m uzyskał swój najlepszy wynik w tym sezonie 10.81sek., a na dystansie dwukrotnie dłuższym ustanowił rekord życiowy 21,63. Rekordy życiowe uzyskali także Kamil Szczesiul (100m – 11.34sek.), Paweł Jasiński poprawił się o 0,42sek. na 200m (22.28sek.) oraz w biegu na 1500m Ewelina Lubiejewska (4.30,93sek.) i Martyna Jabłońska (4.45,40).

Z dwoma „krążkami” wracają z Krakowa łomżyńscy lekkoatleci, którzy startowali na zawodach Samsung Cup .W imprezie mieli prawo udziału tylko zwycięzcy eliminacji wojewódzkich tj. 16-cie osób, które startowały w sześciu konkurencjach, zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt.
Z siedmiorga łomżyńskich lekkoatletów najlepiej wypadli: podopieczny trenera Jacka Jaworowskiego, kulomiot - Maciej Tarnacki (PG Wąsosz LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża) oraz trenujący pod okiem Andrzeja Korytkowskiego, sprinter - Grzegorz Chyliński (PG Mały Płock LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża). Obaj wymienieni zawodnicy wywalczyli w swoich konkurencjach tytuły vice mistrzowskie poprawiając przy tym rekordy życiowe.

Miejsca łomżyńskich zawodników na Samsung Cup:
2m. Grzegorz Chyliński (PG MałyPłock/LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża.)   300m-36.50sek.(rek. życ.)
2m. Maciej Tarnacki (PG Wąsosz/LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża.)       Kula 5kg -13.99m (rek. życ.)
6m. Chmielewski Grzegorz (PG Piatnica/Narew Kurpierwski Łomża)     Dal -5.84m
7m. Kaliściak Marta (PG 6 Łomża/LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża.) 300m - 42.42sek.
7m. Brodowska Klaudia (PG 8 Łomża/Narew Kurpiewski Łomża ) Wzwyż - 155 cm. 
9m. Gbur Sebastian (PG 2 Grajewo/LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża.) 100m – 11.81sek.
12m.Modzelewska Katarzyna (PG 8 Łomża/Narew Kurpiewski Łomża)  Dal – 4.72m.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę