Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Srebrny Kotarski

Srebrny medal i tytuł wicemistrza województwa chłopców do lat 13 wywalczył Bartosz Kotarski z Klubu Szachowego „MARATON” Łomża w zakończonych w Augustowie Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Juniorów w szachach klasycznych. Warto dodać, że wyprzedził on i pokonał w bezpośredniej partii, broniącego tytułu ubiegłorocznego mistrza województwa, Jakuba Szóstko z Białegostoku. Niewiele by znaleźć się na podium Mistrzostw zabrakło też Patrykowi Szwajkowskiemu. Ostatecznie zajął on 4. miejsce w grupie C15.

Mistrzostwa były jednocześnie pierwszym etapem eliminacji do Finału Mistrzostw Polski Juniorów 2012. Do udziału w nich Klub Szachowy „MARATON” Łomża zgłosił czterech juniorów i jedną juniorkę. Od początku wiadomo było, że pewny awans do drugiego etapu eliminacji (międzywojewódzkich) do Finału Mistrzostw Polski 2012 zapewniony mają Bartosz Kotarski, Patryk Szwajkowski i Joanna Filipkowska. Po prostu w ich grupach wiekowych uczestników było mniej niż miejsc premiowanych awansem. Trudniejsze zadanie czekało debiutujących na zawodach tej rangi Grzegorza Zaperta i Dominika Męczkowskiego. Grupa C11, w której występowali tradycyjnie już obok grupy C09 jest najliczniej obsadzonym turniejem i do awansu trzeba było uzyskać wynik plasujący blisko czołówki (z każdej grupy awansuje 12 najlepszych zawodników). Ta sztuka naszym debiutantom się nie udała, ale też nikt tego od nich nie oczekiwał. Bardziej chodziło o zbieranie pierwszych doświadczeń w imprezie tej rangi.

Mistrzostwa rozgrywane były w grupach wiekowych, oddzielnie dziewczęta i chłopcy, tempem P-30+30", na dystansie 9 rund.

Wyniki juniorów:
Bartosz Kotarski: 2. miejsce, 7.0 pkt, grupa C13, awans do rozgrywek międzywojewódzkich;
Patryk Szwajkowski: 4. miejsce, 7.0 pkt, grupa C15, awans do rozgrywek międzywojewódzkich;
Joanna Filipkowska: 6. miejsce, 1.5 pkt, grupa D15, awans do rozgrywek międzywojewódzkich;
Grzegorz Zapert: 21. miejsce, 4.0 pkt, grupa C11
Dominik Męczkowski: 29. miejsce, 1.0 pkt, grupa C11


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę