Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Święto więzienia...

Jubileusz 10-lecia obchodzi więzienie w Czerwonym Borze. Zakład Karny w Czerwonym Borze został powołany Zarządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 20 czerwca 2001r. Na potrzeby zakładu karnego przekształcono koszary wojskowe. Teraz to największe w regionie więzienie. Kary odbywa tu niemal tysiąc więźniów. To także miejsce pracy dla prawie 240 osób.

Zakład Karny w Czerwonym Borze powstał 1 lipca 2007 roku na terenie po zlikwidowanym 2 Pułku Zabezpieczenia wchodzącego w skład Nadwiślańskich Jednostek Wojskowych MSWiA. Obejmuje około 13 hektarów powierzchni, na terenie którego znajduje się już sześć pawilonów mieszkalnych zdolnych pomieścić łącznie 962 osadzonych.  
Zakład Karny w Czerwonym Borze jest zakładem karnym typu zamkniętego i przeznaczony jest dla: tymczasowo aresztowanych, skazanych dorosłych odbywających karę pozbawienia wolności po raz pierwszy w zakładzie typu zamkniętego, półotwartego i otwartego oraz skazanych młodocianych zakwalifikowanych do odbywania kary w zakładzie karnym typu półotwartego.

Najważniejszym momentem obchodów dziesięciolecia była niedzielna uroczysta Msza święta w Katedrze łomżyńskiej, w trakcie której wręczono pracownikom Zakładu Karnego w Czerwonym Borze sztandar więzienia.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę