Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 22 czerwca 2021 napisz DONOS@

Narew jest coraz czystsza...

Ponad 50 osób, przede wszystkim wędkarzy, ale także m.in. płetwonurkowie od rana do południa w sobotę sprzątali Narew w Łomży. Spotkanie w tym roku odbyło się pod hasłem „I LOVE NAREW - Razem zrobimy więcej!” i jak się okazuje to hasło już jest prawdziwe. Akcja sprzątania rzeki organizowana jest od pięciu lat i z roku na rok śmieci jest coraz więcej – podkreśla jej organizator Rafał Krasucki z portalu naszelowiska.pl.

W tym roku Narew sprzątano na odcinku od mostu Hubala do okolic Hospicjum i to po obu stronach rzeki. W sumie uzbierano około 150 worków śmieci. To przede wszystkim pozostawione nad brzegiem rzeki plastikowe butelki i torebki. Ale były także śmieci bardziej oryginalne – np. stara lodówka. Prawdziwym hitem akcji było zaś znalezienie butelki z listem...
- Zanim go”komisyjnie” wyciągnięto i odczytano pojawiały się różne spekulacje, ale treść listu okazała się bardzo prozaiczna. Ciekawe kiedy go wysłano – mówi Jerzy Lipiński, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemia Łomżyńska, współorganizator akcji sprzątania Narwi.
- Gdy zaczynaliśmy akcję sprzątania Narwi śmieci było więcej, ale sukcesywne sprzątanie jak widać przynosi efekty – mówi Rafała Krasucki.
Potwierdzają to także płetwonurkowie.
- Od pięciu lat, za wyjątkiem ubiegłego roku, bo woda była za wysoka, sprzątamy dno Narwi przy plaży miejskiej  i śmieci jest tam coraz mniej – mówi Michał Kempa z Łomżyńskiego Klubu Płetwonurków „Podwodny Jeleń”.
Wędkarzy w sprzątaniu brzegów rzeki wspierali nie tylko współorganizatorzy akcji, ale także zwykli mieszkańcy, którzy o akcji dowiedzieli się ze środków masowego przekazu.  
- Teraz na pewno przyjemniej będzie przebywać nad Narwią i to zarówno wędkarzom jak i mieszkańcom Łomży, którzy przyjdą tu odpoczywać – mówi Krasucki.

210618123923.png
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę