Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Do nowej pływalni dopłacimy 1,5 mln zł rocznie

Główne zdjęcie
fot. archiwum

To, że nowa pływalnia w Łomży będzie deficytowa nie powinno być zaskoczeniem, ale to jak bardzo już może... Beniamin Dobosz, zastępca prezydenta Łomży, ujawnił jakie są spodziewane koszty funkcjonowania obiektu i wpływy ze sprzedawanych biletów. Różnica pomiędzy nimi sięga ok. 1500000 złotych rocznie i „obciąża budżet miasta”.

Szacunki Beniamin Dobosz ujawnił odpowiadając radnym na zadawane pytania dotyczące - w ich ocenie - zbyt wysokim cenom biletów na pływalnię, co przekłada się na mniejsze niż się spodziewano zainteresowanie mieszkańców Łomży tym obiektem.
- „Można dyskutować, czy to drogo czy nie, należy jednak powiedzieć wprost, że koszt funkcjonowania pływalni przy ul. Wyszyńskiego to 2.300tys.zł rocznie, z czego wpływy z biletów są przewidywane w wysokości 800-900tys.zł. Różnica obciąża budżet miasta" – mówił radnym wiceprezydent Dobosz.

Przypomnijmy pływalnia przy ul. Ks. Kardynała S. Wyszyńskiego funkcjonuje od 21 marca.   Jej budowa zaczęła się dwa lata wcześniej i pochłonęła ponad 35,5 mln zł. Część pieniędzy – ok.1/3 kosztów – pochodziło z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę