Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomośc pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Targi pracy w Łomży. Stażyści częściej poszukiwani od pracowników

34 firmy, organizacje i zakłady pracy, czyli o dziesięć więcej niż przed rokiem, przyjęło zaproszenie na III Akademickie Targi Pracy zorganizowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. "Absolwenci dowiadują się gdzie mogą się starać o zatrudnienie" - informuje Marlena Włodkowska z biura karier uczelni. "Jednak rynek pracy jest taki, że absolwenci mają raczej niewielkie szanse na znalezienie od reki atrakcyjnego zatrudnienia" - przyznaje.

Większość z obecnych na targach firm poszukiwała specjalistów z wykształceniem w konkretnych dziedzinach i to najlepiej od razu z doświadczeniem na oferowanym stanowisku.

Największe możliwości zatrudnienia oferowała firma zajmująca się pośrednictwem w pracy w Niemczech. "Niemal od razu możemy podpisać umowy z pielęgniarkami, inżynierami i informatykami, którzy będą mogli sobie wybrać miasto, w którym będą chcieli pracować" - informuje przedstawiciel tej firmy.

O wiele bardziej łomżyńscy pracodawcy interesują się stażystami. W tym roku Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości zdobyła fundusze na sfinansowanie 70 trzymiesięcznych praktyk zawodowych dla swoich studentów. Bezpłatnym zatrudnieniem stażystów zainteresowało się już około 70 firm, w tym także takie, które gotowe są znaleźć miejsca pracy nawet dla kilku osób.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę