Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Bp Bronakowski: bez alkoholu na stadionach

Główne zdjęcie
Biskup Tadeusz Bronakowski

Z apelem do rządu i klubów parlamentarnych o wprowadzenie poprawek uniemożliwiających handel piwem na stadionach zwrócił się Zespół Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości. W oświadczeniu podpisanym przez bp Tadeusza Bronakowskiego (biskup pomocniczy łomżyński) Przewodniczącego Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości, biskupi napisali, że troska o trzeźwość narodu to „obowiązek wszystkich obywateli, w sposób szczególny zaś tych, którzy w demokratycznych wyborach otrzymali misję ochrony dobra wspólnego”.

Oświadczenie Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości ws. przyjęcia przez Radę Ministrów projektów ustaw umożliwiających handel piwem na stadionach piłkarskich

Niepokojem napawają informacje medialne o ponownych próbach wprowadzenia piwa na stadiony. Działania Rządu, który z jednej strony deklaruje troskę o bezpieczeństwo i spokój na meczach piłkarskich, a z drugiej przyjmuje tak szkodliwe zapisy, budzą niezrozumienie i słuszny sprzeciw licznych środowisk. Jest on tym większy, że zwiększanie fizycznej dostępności alkoholu jest niezgodne nie tylko z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia, ale również z Narodowym Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na lata 2011 - 2015 przyjętym przez Radę Ministrów w dniu 22 marca 2011 r.
Jeżeli ustawy te zostaną przyjęte przez Parlament, przyniosą trudne do oszacowania szkody, zarówno w wymiarze bezpieczeństwa, jak i zdrowia publicznego. Szczególnie negatywnie wpłyną na bezpieczeństwo i zdrowie najmłodszych kibiców. Wpłyną również negatywnie na i tak już alarmujące statystyki, według których w Polsce żyje niemal 1 mln osób uzależnionych, zaś 4 mln stanowią grupę pijących szkodliwie i ryzykownie.
Dlatego też apelujemy do Rządu oraz przedstawicieli Klubów parlamentarnych o wprowadzenie poprawek uniemożliwiających handel piwem na stadionach. Troska o trzeźwość narodu, to troska o stabilny rozwój naszej ojczyzny. Jest to więc obowiązek wszystkich obywateli, w sposób szczególny zaś tych, którzy w demokratycznych wyborach otrzymali misję ochrony dobra wspólnego.
Pamiętajmy, że naród, który rozpija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości. Dlatego prosimy o modlitwy w intencji trzeźwości. Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy dotychczas wyrazili swój sprzeciw wobec tych niebezpiecznych zmian. Zachęcamy rodziców, środowiska kibiców i wszystkich ludzi otwartych serc do świadectwa troski o trzeźwość, która jest troską o życie.
Niech mobilizacją dla osób podejmujących decyzje oraz nas wszystkich będą słowa nauki bł. Jana Pawła II: „Nie wolno kusić! Nie wolno igrać ze złem! Nie wolno "sprzedawać" człowieka za zysk doraźny i niegodziwy, zdobywany na ludzkich słabościach i wadach! Nie wolno wykorzystywać i pogłębiać ludzkiej słabości! Nie wolno dopuszczać do degradacji człowieka, rodziny, społeczeństwa, gdy się za nie wzięło odpowiedzialność wobec historii!”

Bp Tadeusz Bronakowski
Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę