Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 03 marca 2021 napisz DONOS@
_ nowa strona parku____________________________ www.lpkdn.wrotapodlasia.pl ____________________________ nowa strona parku _

Pozostałe wiadomości

Inne Strony ............................................. www.lpkdn.wrotapodlasia.pl ............................................. www.drozdowo.sor-albatros.pl .............................................

FINAŁ KONKURSU OGÓLNOPOLSKIEGO "POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI" 2010/211 ROZSTRZYGNIĘTY !

 

W dniu 17 maja 2011 r. odbył się finał X edycji ogólnopolskiego konkursu pt. „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” 2010/2011. W tym roku został przeprowadzony w województwie lubelskim, w miejscowości Zwierzyniec. Co roku biorą w nim udział reprezentanci z 14 województw Polski. Drużyny stanęły do rywalizacji w trzech konkurencjach: testu sprawdzającego ogólne wiadomości z zakresu przyrody, ekologii i ochrony środowiska, testu dotyczącego parków krajobrazowych Polski oraz konkurencji polegającej na rozpoznawaniu gatunków rodzimej flory i fauny. Drużyny, które zdobyły najwyższą liczbę punktów przeszły do drugiego etapu konkursu, który dotyczył topografii. Rozwiązywali oni między innymi test z wiedzy oraz zadanie z mapą. Wielość etapów i trudność konkurencji pozwoliła na wyodrębnienie młodzieży, która nie tylko opanowała w stopniu bardzo dobrym podstawową wiedzę o środowisku, ale zna dokładnie walory przyrodnicze, krajobrazowe i historyczne 100 parków krajobrazowych Polski. Laureatami konkursu zostali:

1. Publiczne Gimnazjum w Krasocinie - woj. łódzkie

2. Gimnazjum nr 1 w Ustroniu - woj. śląskie

3. Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Podlaskim - woj. lubelskie

Województwo podlaskie reprezentowali uczniowie z Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy: Marta Ejza, Paulina Chojnowska, Patryk Wojewoda i Magdalena Konopka. Ich merytorycznym opiekunem była p. Agata Sasak. Nasza drużyna zajęła 8 miejsce. Od wielu lat drużyny z PG w Piątnicy dumnie reprezentują nasze województwo na etapie ogólnopolskim konkursu, zajmując zawsze wysokie miejsca w pierwszej 10 - ce zwycięzców.

 

Wszyscy uczestnicy mieli okazje w ramach 2 - dniowej zielonej szkoły zwiedzić najpiękniejsze miejsca Roztocza. Laureaci konkursu otrzymali cenne nagrody i upominki ufundowane przez WFOŚiGW w Lublinie oraz urząd Marszałkowski w Lublinie.

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

 

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę