Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

„Walizka” otwarta

Główne zdjęcie
Dyrektor Festiwalu Jarosław Antoniuk

– Jestem zaszczycony, że po raz pierwszy mogę dokonać otwarcia tego Festiwalu – mówił prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski, który chwile później wypowiedział „magiczne słowa” - „24. Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Walizka” uważam z otwarty.” Przez cztery festiwalowe dni w Łomży zostanie zaprezentowanych 17 spektakli konkursowych i pozakonkursowych. Do Łomży przyjechały teatry z Polski ale także m.in. z Rosji, Francji, Niemiec, oraz Izraela.

Festiwal „Walizka” wpisał się już w kalendarz imprez kulturalnych Łomży, jest też imprezą cieszącą się uznaniem w Polsce i na świecie. Z roku na rok do udziału w konkursie zgłasza się coraz więcej teatrów, głównie zagranicznych. Do udziału w tegorocznej edycji pretendowało ich ponad osiemdziesiąt. Ostatecznie do udziału w festiwalu zakwalifikowano trzynaście. Pięć zespołów z Polski (z Białegostoku, Poznania, Wrocławia oraz dwa z Łodzi) i osiem z zagranicy (z Rosji, Białorusi, Czech, Francji, Niemiec, Węgier, Serbii oraz Izraela).
- Nasz Festiwal należy rozpatrywać w trzech aspektach – mówił Jarosław Antoniuk, łomżyńskiego Teatru  i jednocześnie dyrektor festiwalu. To aspekt miejski – chcemy ożywić kulturalnie Łomżę(...), aspekt promujący – na Festiwale przyjechało do nas już ponad 200 teatrów z ponad 40 państwa świata(...), i wreszcie aspekt artystyczny.   
- Pan, pański zespół, a przede wszystkim Festiwal to perełka w koronie kulturalnej Łomży – mówił Maciej Borysewicz, uczestniczący w inauguracji Festiwalu przewodniczący Rady Miasta Łomża.

Jako pierwszy spektakl widzowie „Walizki” zobaczyli „Śpiącą królewnę” Teatru Animacji w Poznaniu, w reżyserii Lecha Chojnackiego. Wystawianym w Łomży spektaklom szczególnie uważnie będzie przyglądało się pięcioosobowe jury, które ma następnie rozdzielić nagrody... także pieniężne. Łączna pula regulaminowych nagród wynosi w tym roku 10 tys zł.

Foto: Dyrektor Festiwalu Jarosław Antoniuk
Foto: Dyrektor Festiwalu Jarosław Antoniuk
Foto: Dyrektor Festiwalu Jarosław Antoniuk i Przewodniczący Rady Miasta Maciej Borysewicz
Foto: Dyrektor Festiwalu Jarosław Antoniuk i Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski
Foto:
Foto: Przed pierwszym spektaklem
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę