Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@
_ nowa strona parku____________________________ www.lpkdn.wrotapodlasia.pl ____________________________ nowa strona parku _

Pozostałe wiadomości

Inne Strony ............................................. www.lpkdn.wrotapodlasia.pl ............................................. www.drozdowo.sor-albatros.pl .............................................

DZIEŃ DZIECKA W ŁPKDN

(zdjęcia w galerii)

 

W dniu 1 czerwca 2011 r. w Łomżyńskim Parku Krajobrazowym Doliny Narwi zorganizowano festyn przyrodniczy pod hasłem „Młody obserwator przyrody” dla dzieci uczęszczających do Przedszkola Publicznego nr 4 z Oddziałem Integracyjnym w Łomży. Celem imprezy było uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającej nas przyrody, zachęcenie do spędzania wolnego czasu na łonie natury oraz urozmaicenie oferty programowej przedszkola.

W celu uatrakcyjnienia zajęć, dzieci podzielono na sześć grup tematycznych: cztery miały charakter plenerowy i obejmowały tematykę płazów, ptaków, bobrów i ptaków, dwa odbywające się w budynku Parku – to warsztatowe zajęcia plastyczne, polegające na wykonaniu maski zwierzęcia oraz multimedialne pod hasłem „Jak zachowywać się w lesie” połączone z oglądaniem wystawy ptaków i ssaków Doliny Narwi.

Na stanowisku poświęconym lasom dzieci nauczyły się rozpoznawać najczęściej występujące drzewa na terenie Parku. Nauczyły się odróżniać drzewa liściaste od iglastych, poznały przystosowania drzew do rozsiewania swoich nasion. Naśladowały odgłosy wydawane przez leśne zwierzęta i brały udział w zabawie zręcznościowej, polegającej na wrzucaniu znalezionych w parku szyszek do celu.

Na stanowisku dotyczącym ptaków dzieci opowiadały o ptakach, jakie widziały w mieście i w lesie. Zobaczyły na eksponacie puchacza – leśnego drapieżnika. Na jego przykładzie przybliżono im przystosowania ptaków drapieżnych do zdobywania pokarmu oraz zmysły, które pomagają nocnym ptakom w orientacji.

Poprzez obserwację żab i traszek dzieci dowiedziały się o przystosowaniach płazów do życia w środowisku wodnym. Bawiły się w naśladowanie sposobów poruszania się żab i wydawanych przez nie dźwięków.

Dużą popularnością cieszyło się czwarte stanowisko poświęcone bobrom. Dzieci mogły z bliska obejrzeć eksponaty wystawowe bobrów, przyjrzeć się budowanym przez nie żeremiom oraz zapoznać się ze zachowaniami tych ssaków.

Po zajęciach przyrodniczych dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowych oraz integracyjnych zorganizowanych na terenie siedziby Parku, po czym brały udział w pieczeniu kiełbasek i poczęstunku przygotowanym dla każdego uczestnika.

W zajęciach brało udział 104 przedszkolaków.

 

 

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę