Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

„Uśmiechnięte Strofki”

69 młodych recytatorów z Łomży i powiatu łomżyńskiego wzięło udział w finale XXII Konkursu Recytatorskiego „Uśmiechnięte Strofki”. W kategorii Przedszkola pierwsze miejsce zajęła Patrycja Krajewska z Przedszkola Nr 10 w Łomży. W drugiej kategorii - Szkół podstawowych - triumfowała Weronika Chrostowska ze Szkoły Podstawowej Nr 10 w Łomży.

Najmłodsi recytatorzy spotkali się już po raz 22. Zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: przedszkolną i klas I-III szkół podstawowych. W tym roku niestrudzony propagator poezji i animator życia kulturalnego w Łomży, Witold Długozima wybrał dla dzieci jako wiersz obowiązkowy utwór Wandy Chotomskiej, wybór drugiego wiersza był dowolny.

Jury pod przewodnictwem pisarza i scenarzysty z Łomży, Marka Lechowicza, przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
W kategorii przedszkolaków I miejsce zajęła Patrycja Krajewska z Przedszkola Nr 10 w Łomży, zaś miejsce II Paulina Kropiewnicka z Oddziału Przedszkolnego SP Nr 10 w Łomży.  Dwa miejsca III zdobyły ex aequo:  Julia Jaskółka z Przedszkola Nr 15 w Łomży oraz Katarzyna Mazur z Przedszkola Nr 10 w  Łomży. Cztery wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Paulina Chaberek z  Przedszkola Samorządowego w Nowogrodzie, Karolina Openchowska z Oddziału Przedszkolnego w Kupiskach, Patryk Szenk z Przedszkola Nr 9 w Łomży oraz  Karolina Zakrzewska z Oddziału Przedszkolnego w Wygodzie.

W kategorii szkół podstawowych I miejsce jury przyznało Weronice Chrostowskiej ze Szkoły Podstawowej Nr 10 w Łomży. Drugą nagrodę zdobyła Julia Wierzbowska ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Łomży. Dwa miejsca III otrzymali ex aequo: Katarzyna Matusiewicz ze Szkoły Podstawowej Nr 10 w Łomży i Maciej Mazur ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Łomży.
W tej kategorii przyznano aż sześć wyróżnień, które otrzymali: Martyna Grzymała ze Szkoły Podstawowej w Miastkowie, Kamil Grzymkowski ze Szkoły Podstawowej Nr 7 w Łomży, Ignacy Lutostański z zespołu „Logos”, Krystian Kobosko ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łomży, Marta Obiedzińska ze Szkoły  Podstawowej Nr 10 w Łomży oraz Magdalena Zubrzycka ze Szkoły  Podstawowej Nr 5 w Łomży.

Konkurs zorganizowało kierowane przez Witolda Długozimę Stowarzyszenie Kultury i Oświaty „Logos”, przy współpracy Klubu  Jednostki Wojskowej 1511 i Spółdzielni Mieszkaniowej „Perspektywa” w Łomży, przy wsparciu  finansowym Urzędu Miejskiego w Łomży i Starostwa Powiatowego w Łomży.

Wojciech Chamryk

210204100642.gif

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę