Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Bezrobotnych mniej... pracy też

W maju pracę podjęło 284 bezrobotnych, tj. o 110 osób mniej niż w kwietniu mimo to bezrobocie w mieście i najbliższej okolicy spadło w stosunku do poprzedniego miesiąca o nieco ponad 4 %. „Zanotowany spadek poziomu bezrobocia w maju związany jest ze skierowaniami bezrobotnych na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu, podjęcia przez bezrobotnych pracy niesubsydiowanej oraz nie potwierdzenia gotowości do podjęcia pracy przez zarejestrowanych bezrobotnych i dobrowolnej rezygnacji ze statusu bezrobotnego” - czytamy w miesięcznym raporcie Urzędu.

W maju ze statystyk PUP wykreślono 578 osoby bezrobotne, wobec 394 nowo zarejestrowanych. Mimo to na początku czerwca w rejestrach Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży jako bezrobotne figurowało w 5758 osób. To liczba wyższa od liczby bezrobotnych zarejestrowanych na koniec maja 2010 roku o 308 osób tj. o 5,7%.
Bezrobotni z miasta Łomży stanowili 62,5% wszystkich zarejestrowanych osób w urzędzie i było ich 3600. Według danych PUP w maju do łomżyńskiego zatrudniaka zgłoszono 82 wolne miejsca pracy i miejsca aktywizacji zawodowej oraz 8 miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę