Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Do trzech razy sztuka... nowy Kurator w ŁKS

Radca Prawny Jolanta Horba z Białegostoku została nowym, trzecim już w ostatnich latach, kuratorem sądowym (starego) Łomżyńskiego Klubu Sportowego. - Moim zadaniem jest zwołanie Walnego Zebrania Członków w celu wyłonienia nowego zarządu klubu – mówi pani kurator.

(stary) Łomżyński Klub Sportowy zaprzestał działalności niemal równo rok temu. Sięgające 600 tysięcy długi i brak perspektyw pozyskiwania finansów na bieżącą działalność sprawiły, że zebrani na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Członkowie, wobec rezygnacji dotychczasowego zarządu klubu i nie znalezienia chętnych do nowego, jak się wydawało przesądzili o likwidacji klubu. Wówczas też poinformowano o nowym stowarzyszeniu Łomżyński Klub Sportowy 1926, które miałoby przejąć po upadającym ŁKS-ie prawie wszystko z drużyną i przeszło 80-letnią tradycją, ale bez długów starego.
Niestety okazało się, że śmierć starego ŁKS-u nie jest taka szybka... Po długich przepychankach dopiero kilka dni temu Sąd Rejonowy w Białymstoku ustanowił kuratora ŁKS-u. Została nim Jolanta Horba radca prawny z Białegostoku. Jak mówi jej głównym zadaniem zleconym przez sąd jest doprowadzenie do wyłonienia nowych władz klubu.
- Sąd dał mi na to cztery miesiące – mówi Jolana Herba.
Wobec „trudnej” sytuacji majątkowej ŁKS-u, koszty funkcjonowania kuratora w klubie pokryje samorząd miasta.
- Urząd Miasta – zgodnie z obowiązującymi przepisami – przekazał na konto sądu kwotę 2,5 tys. zł na poczet wynagrodzenia kuratora - podał Wawrzyniec Kłosiński z ratusza.

Przypomnijmy to już trzeci kurator w ŁKS-ie. W styczniu 2008 roku kuratorem klubu został Jan Gąsiorek z Warszawy, rok później – w lutym 2009r. - kuratorem został ustanowiony mecenas Wincenty Wybranowski z Łomży. Początkowo działacze klubu i kibice piłkarskiej drużyny ŁKS-u oczekiwali, że kuratorom uda mu się wyprowadzić klub „na prostą” zarówno pod względem finansowym jak i organizacyjnym... Wobec nowego kuratora takich oczekiwań nie ma.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę