Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Państwowe w większości na plusie

Większość działających w województwie podlaskim przedsiębiorstw państwowych po 10 miesiącach 2004 roku notuje zyski – poinformował wojewoda podlaski. Z 24 takich firm, zysk netto wypracowało aż 18, a stratę 6. W państwowe zarobiły w tym roku na czysto 5,5 mln. zł, a ich przychody wyniosły 192,5 mln zł.

Jak informuje wojewoda tegoroczne przychody ze sprzedaży są wyższe o 12 % od tych osiągniętych w analogicznym okresie roku ubiegłego.
Z 18 przedsiębiorstw które wypracowały zysk netto, w kwocie 7,2 mln zł. najlepsze wyniki uzyskały: Zakłady Maszynowe „Hamech” w Hajnówce, Nasycalnia Podkładów w Czeremsze, ZWSE w Białymstoku, PPKS w Suwałkach i Łomży.
Łączna strata 6 najgorszych przedsiębiorstw, związanych głównie z budownictwem, wyniosła 1,7 mln zł. Wojewoda oszacował, że rentowność przedsiębiorstw państwowych w tym roku wyniosła 2,9%, a w ubiegłym roku wskaźnik ten wynosił 1,4%.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę