Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Zbierają krew na wakacje...

Główne zdjęcie
Fot. archiwum

38. uczniów i absolwentów, oraz jeden nauczyciel „Wety” przed południem oddało krew. Po raz trzeci (i ostatni) w tym roku szkolnym akcje krwiodawczą zorganizowało działające w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 Szkolne Koło PCK. Jak podkreśla jego opiekun Lech Śleszyński w ciągu ostatnich 10 lat społeczność Wety oddała ponad 600 litrów krwi, wspierając szczytny cel ratowania życia. Tymczasem lekarze podkreślają, że krew szczególnie cenna jest latem, gdy dochodzi do większej liczby wypadków, a jednocześnie „stali” krwiodawcy wyjeżdżają na urlopy. Specjalny ambulans łomżyńskiego oddział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa tylko w przyszłym tygodniu w siedmiu miejscach będzie czekał na krwiodawców.

Akcje krwiodawcze w „Wecie” wpisały się już w dobrą tradycję szkoły. W szkole cały czas jest około 60-70 honorowych dawców krwi.
- Starsi odchodzą, nowi przychodzą – mówi Śleszyński, opiekun koła PCK i nauczyciel religii. - Uczniowie motywują się przede wszystkim tym, że chcą pomóc bliźniemu, ale gdzieś w tle są pewnie i te argumenty, że gdy oddaje się krew to jest dzień wolny od nauki i paczka słodyczy na zregenerowanie sił - dodaje.

Dla leżących na stole operacyjnym pacjentów i lekarzy przeprowadzających operację motyw, którym kierowali się krwiodawcy jest nieistotny. Ważne jest natomiast aby ludzka krew była, bo bez niej nie daje się przeprowadzić wielu zabiegów ratujących życie. Ten problem staje się szczególnie istotny w wakacje, gdy wypadków choćby drogowych, czy w rolnictwie w Polsce jest tradycyjnie więcej, a zapasy krwi w magazynach maleją. Dlatego już dziś pracownicy Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zbierają krew na zapas... Ci z łomżyńskiego oddziały RCKiK też włączają się w tą akcję. Dziś byli w Wecie, w poniedziałek (6. czerwca)  w godz. 9.00 – 13.00  będą w Ciechanowcu przy  Urzędzie Miasta, we wtorek (7. czerwca, w godz. 9.00 – 13.00) w Czyżewie na Dużym Rynku, w środę (8. czerwca  w  godz. 11.00 – 17.00) w Łomży przy Galerii Stokrotka, w czwartek (9. czerwca  w  godz. 8.30 – 14.00) z Zambrowie przy sklepie LIDL ul. Białostocka, w piątek (10. czerwca,  w  godz. 8.30 – 14.00) w Kolnie przy Urzędzie Miasta, w sobotę (11. czerwca w  godz. 12.00 – 16.00) w Czerwonym Borze przy Zakładzie Karnym, a w niedzielę 12 czerwca w Centrum Katolickim, przy parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży.

Później ambulans będzie także:
Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokszt. w Łomży (13.06.2011)
Zespół Szkół Mechanicznych  w Łomży (14.06.2010)
LO nr 3 (15.06.2011)
Seminarium Duchowne w Łomży (17.06.2011)


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę