Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Ratusz wypuści na rynek działki budowlane

- W Łomży w handlu działkami budowlanymi jest duża stagnacja – mówi Maciej Woronowicz z Tytan Nieruchomości - łomżyńskiej firmy zajmującej się pośrednictwem w handlu nieruchomościami. - Stagnacja ta jest związana także z tym, że działek budowlanych, pod budownictwo jednorodzinne, w Łomży dużo nie ma – dodaje. Niedługo nieco może się to zmienić. W najbliższym czasie miasto będzie mogło wystawić na sprzedaż ich kilkadziesiąt. Już teraz jest zapowiedziana sprzedaży pięciu. Szykowanych do sprzedaży jest także około 30 działek na osiedlu Maria.

W ostatnich latach ratusz raczej na sprzedaż działek budowlanych, pod budownictwo indywidualne, nie wystawiał. Teraz ma to się zmienić. Już pojawiło się ogłoszenie o zamiarze wystawienia w do sprzedaży w trybie przetargu nieograniczonego pięciu działek o pow. od niespełna 650 do 2000m2. Trzy z nich znajdują się na nowo powstającym osiedlu w pobliżu ogródków działkowych przy Szosie do Mężenina. To jednak dopiero początek. Do sprzedaży są przygotowane także działki na w obrębie ulic Browarnej, Podleśnej i Piaski. Około 2,5 ha ziemi miasto kupiło pod koniec 2009 roku. Powstanie tu około 30 działek budowlanych.
- Działki są przygotowywane do sprzedaży, jednak trudno jest jeszcze wskazać termin, kiedy będą mogły zostać ogłoszone przetargi na ich sprzedaż – podaje Łukasz Czech z ratusza.

Ceny spadną?

Powszechne przekonanie jest takie, że działek budowlanych, pod budownictwo jednorodzinne, w Łomży jest niewiele, dlatego te które są, są drogie. Działki przy ul. Rubinowej miasto wycenia na ok. 160zł/m2 + Vat, czyli ok. 200 zł brutto. Na razie nie wiadomo jaka wycena miejskich będzie działek na os. Maria. 
Maciej Woronowicz podaje, że w Łomży za metr kwadratowy działki sprzedający chcą od ok. 150 do ok. 200 zł. Zdecydowanie takiej – o 25-30% - działki budowlane można kupić w popularnych w ostatnich latach pobliskich Konarzycach, Kupiskach czy Starej Łomży.
- Zasadą jest też, że tańsze – jeśli chodzi o cenę za metr kwadratowy powierzchni - są duże, a droższe małe działki, a ceny transakcyjne są zazwyczaj o około 5-10% niższe po wywoławczych. Na przykład mamy w ofercie działkę przy ul. Nowogrodzkiej w Łomży, gdzie cena 1m2 wynosi tylko 46,5zł. Działka ma jednak 36 arów, co daje cenę 170 tys zł – mówi Woronowicz.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę