Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Europoseł z zarzutami

„Nasz” poseł do Parlamentu Europejskiego Krzysztof L. z PO usłyszał prokuratorskie zarzuty – podała PAP. Śledczy od 2009 roku prowadzą postępowanie dotyczące upadłości spółki Campus oraz zarządzania majątkiem Polskiego Stowarzyszenia Kart Młodzieżowych. Prezesem obu podmiotów do 2005 roku był Krzysztof L.

Jak w grudniu 2009 roku informowała „Rzeczpospolita”, która wówczas ujawniła, że prokurator krajowy skierował do przewodniczącego Parlamentu Europejskiego wniosek dotyczący uchylenia europosłowi immunitetu, obecny europoseł jako prezes PSKM miał wkładać pieniądze w swoją bankrutującą spółkę.

Dziś PAP podała, powołując się na rzecznika prasowego stawiającej europosłowi zarzuty koszalińskiej Prokuratury Okręgowej, że eurodeputowany odmówił w czwartek składania wyjaśnień. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Przypomnijmy w czerwcu 2009 roku w wyborach do Parlamentu Europejskiego na kandydującego z pierwszego miejsca listy PO w okręgu podlasko-warmińsko-mazurskim Krzysztofa L. wyborcy oddali najwięcej głosów - ponad 66,5 tys. W tej licznie jest także 1211 głosów jakie zdobył on w samej Łomży.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę