Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Za mało koncesji?

40 wniosków o wydanie zezwolenia na sprzedaż napojów zawierających powyżej 4,5% alkoholu wpłynęło ostatnio do ratusza. Wnioski składali właściciele sklepów, po rym jak weszły w życie uchwalone jeszcze w marcu przez radnych Łomży zwiększające dwukrotnie liczbę sklepów w których mogą być sprzedawane mocne napoje alkoholowe czyli wina, likiery i wódki. Radni limit ponieśli od 25, a to oznacza, że co trzeci z tych, którzy wniosek złożyli koncesji na handel alkoholem i tak nie dostanie.

Wnioski o wydanie stosownego zezwolenia można było składać do wczoraj. I jak informuje Łukasz Czech wpłynęło ich w sumie 40. Teraz w ratuszu stworzą specjalną „listę rankingową” na podstawie której koncesje będą rozdzielane. Zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej dotyczącą Łomżyńskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Patologii Społecznej na rok 2011 przy wyborze podmiotu który ma uzyskać pozwolenie na handel alkoholami brane pod uwagę są następujące kryteria: data wpływu wniosku; zasada jeden przedsiębiorca – jeden punkt sprzedaży napojów alkoholowych; opinia Rady Osiedla; brak negatywnych wyników kontroli w zakresie przestrzegania ustawy o wychowaniu w trzeźwości, przeprowadzonych przez MKRPA, Policję, Straż Miejską i inne uprawnione organa; opinia policji.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę